اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

افزایش ۳۰۰ درصدی استفاده از لایتنینگ بیت کوین در بازاری خراب!

این روزها با توجه به وضعیت عجیب بازار؛ اخبار زیادی از شبکه لایتنینگ به گوش نمی رسد. اما این ایده و تکنولوژی همچنان به مسیر خود ادامه می دهد. جامعه کاربران و توسعه دهندگان نه تنها همچنان به فعالیت در این حوزه ادامه می دهند، بلکه در مورد این پروژه کاملا خوش بینانه می نگرند و باور دارند که این پروژه هر روز به واقعیت نزدیکتر می شود.

علاوه بر رشد تکاملی از نظر تکنولوژیکی، شبکه لایتنینگ در روزهای اخیر از لحاظ پذیرش این شبکه از سوی کاربران و مصرف کنندگان رشدی سریع و چشمگیر را تجربه کرده است. با توجه به اطلاعات بدست آمده از وب سایت ۱ML، ظرفیت این شبکه در ۳۰ روز گذشته افزایشی تقریبا ۳۰۰ درصدی داشته و تراکنشهایی معادل دو میلیون دلار را به ثبت رسانده است.

هر روز تاجران بیشتری ازشبکه لایتنینگ استفاده می کنند

 تعداد نودها به میزان قابل توجهی افزایش یافته و تا بیش از ۴ هزار نود در این شبکه فعال است. در زمان نگارش این خبر تعداد نودهای فعال با ۱۰ درصد افزایش در ماه جاری به رقم ۴۱۴۵ عدد رسید.با توجه به اطلاعات بدست آمده از وب سایت ۱ML، فروشگاه ها و خدمات برتری که عمل پرداخت از طریق شبکه لایتنینگ را می پذیرند عبارت اند از:

  • Bitrefill :  یک وب سایت تخصصی در ارائه آپدیت های جدید برای خطوط تلفن همراه و کارت های هدیه مختلف.
  • Blockstream:  یک شرکت مبتنی بر بلاک چین که فعالیت خود را به توسعه اپلیکیشن های کاربردی بر روی شبکه بیت کوین و مخصوصا زنجیره های فرعی اختصاص داده است. مشهورترین نوآوری این سایت Liquid است.
  • HodlMonkey:  یک شرکت فروش لباس که محصولات خود را از طریق طرح ها و تکنولوژی های حوزه کریپتو می فروشد.
  • TorGuard VPN: یک شرکت متخصص در حوزه امنیت سایبری و ارائه دهنده خدمات مربوط به VPN
  • Living Room of Satoshi: یک شرکت استرالیایی که تمرکز آن بر ارائه گزینه های مختلف پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال است.

رشد شبکه لایتنینگ توجه گسترده ای از جامعه کریپتو را به خود جلب کرده است. در ۲۱ نوامبر، تیم آکادمی بایننس در قالب یک توئیت رشد ۳۰۰ درصدی این شبکه را تائید و مقاله ای در رابطه با چیستی و چگونگی این شبکه نیز منتشر کرد.

با وجود این افزایش، باید توجه داشته باشید که شبکه لایتنینگ هنوز در حال پیشرفت است. توسعه دهندگان این شبکه توصیه می کنند که کاربران فعلا از آن برای انجام تراکنشهای کوچک استفاده کنند. اما جامعه کریپتو کاملا مطمئن است که نسخه نهایی این محصول طی مدت زمان کوتاهی منتشر خواهد شد.

تا کنون تیم سازنده این شبکه تاریخ دقیق و مشخصی از اراده نسخه نهایی این محصول ذکر نکرده است. با این حال، این پروژه همچنان به موفقیت های قابل توجهی دست می یابد که مورد توجه کل جامعه کاربران کریپتو و تکنولوژی های مبتنی بر بلاک چین قرار گرفته است.

منبع
ethereumworldnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا