اخبار خارجی

افزایش امنیت بیت کوین؛ رشد ۱۶۲ درصدی هش ریت این ارز در سال ۲۰۱۹

جیمسون لوپ (Jameson Lopp) مدیر ارشد فنی کاسا (Casa) در توییت اخیر خود گزارش داد که هش ریت شبکه بیت کوین در سال ۲۰۱۹ تا ۱۶۲ درصد افزایش یافته و از ۳۸ به بیش از ۱۰۰ اگزاهش در ثانیه رسیده است. اگرچه نوسان قیمت را می‌توان به عنوان یکی از اندیکاتورهای احساس سرمایه گذاران مشاهده کرد، اما هش ریت را می‌توان به عنوان تعیین کننده پذیرش شبکه در نظر گرفت.

اگرچه تسلیم شدن ماینرها، نگرانی منطقی بوده است، اما به نظر نمی‌رسد تاثیر آنچنانی بر هش ریت گذاشته باشد. با نزدیک شدن به هاوینگ که انتظار می‌رود اواسط ماه می (اردیبهشت ماه) صورت گیرد، ماینرهای بیشتری به شبکه پیوسته اند. این موضوع می‌تواند بیانگر آن باشد که کارمزدها برای ماینرها به حد کافی هستند تا آنها را به مشارکت در شبکه تشویق کند.

به علاوه، افزایش پذیرش به طور کل، نشانه صعودی برای دارایی هایی نظیر بیت کوین است که ارزش آنها از رابطه لگاریتمی با پذیرش به دست می‌آید. لوپ هم چنین درباره تغییرات سایر معیارهای بیت کوین در سال گذشته توییت کرد. یکی از این معیارها، افزایش امنیت ترمودینامیک با نرخ میانگین ۲۰۵۱ گیگاهش در ثانیه به توان ۲ بود که افزایش چشمگیری نسبت به سال ۲۰۱۸ با میانگین ۸۸۵ گیگاهش در ثانیه به توان ۲ داشته است.

وی هم چنین بیان کرد که خروجی های خرج نشده تراکنش های بیت کوین از ۴۹.۶ میلیون به ۶۴.۵ میلیون رسیده است و تقریبا هر ۲ ثانیه یک خروجی خرج نشده تراکنش داشتیم.

در پایان، لوپ خاطرنشان کرد که به دلیل افزایش هش ریت، تعداد روزهایی که طول می‌کشد تا کل بلاک چین بیت کوین توسط حمله کنندگان بازنویسی شود ۱۰۰ روز کاهش یافته است. هرچند وی در ادامه افزود که بیت کوین نیمی از کاهش ۱۰۰ روزه را در زمان های اخیر بازیابی کرده است.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا