اخبار خارجی

صرافی بیتفینکس ابزار Shimmer را برای مبارزه با دستکاری بازار ارائه می‌دهد!

صرافی ارز دیجیتال بیتفینکس، ابزار نظارت بر بازار اختصاصی خود به اسم شیمر (Shimmer) را برای مقابله با سوء استفاده از بازار ارائه کرد.
طبق بیانیه این صرافی در تاریخ ۲۴ مارس، شیمر به منظور شناسایی و بررسی اقدامات دستکاری احتمالی و معاملات مشکوک در بیتفینکس طراحی شده است. انتظار می‌رود که استفاده از این ابزار با موتور همگام سازی صرافی بیتفینکس باعث بهبود یکپارچگی و شفافیت این صرافی شود.

آگاه‌سازی تیم بیتفینکس از معاملات مشکوک

هنگامی که فعالیت معاملاتی نامناسبی در هرکدام از جفت ارزهای معاملاتی و هم چنین معاملات آتی و معاملات مارجین شناسایی شود، تیم بیتفینکس از طریق ایمیل آگاه می‌شوند. بیتفینکس امیدوار است که شیمر به جلوگیری از فعالیت هایی نظیر معاملات شستشو (wash trade) کمک کند. پائولو آردوینو مدیر ارشد فناوری این صرافی گفته است:

قابلیت های نظارت بر معاملات و بازار جامع برای یک صرافی ارز دیجیتال برتر لازم است. بیتفینکس تصمیم گرفته است تا سیستم نظارتی پیشرفته خود را توسعه دهد. این امر اطمینان حاصل می‌کند تا اقدامات دستکاری از بین بروند و رفتارهای مشکوک شناسایی شوند.

آردوینو توضیح داد که شیمر کل اطلاعات معاملات و سفارش ها را پردازش می‌کند و در صدد یافتن الگوی لایه بندی (layering)، حملات جعل (spoofing) و سایر اقدامات دستکاری است.
آردوینو بیان کرد که بیتفینکس برنامه دارد تا شیمر را در آینده به صورت منبع باز دربیاورد اما هنوز تاریخی برای این موضوع تعیین نشده است. سخنگوی صرافی بیتفینکس هم چنین گفت هنگامی که معاملات نامناسب و مشکوک شناسایی شود، این صرافی بر اساس شدت و تاثیر آن فعالیت، اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

دستکاری بازار در معاملات ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال که از قانونگذاری کمتری برخوردار می‌باشد مدت ها است مورد این اتهام قرار داردکه نسبت به بازارهای سنتی در مقابل دستکاری، آسیب پذیرتر است. برای مثال، در ماه نوامبر ۲۰۱۹ طی تحقیقی عنوان شد که تنها یک نهنگ مسئول افزایش قیمت سال ۲۰۱۷ بوده است. هرچند بعدا سایر منابع این نظریه را رد کردند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا