اخبار آلتکویناطلاعیه صرافی

فوری: پایان پرونده جنجالی تتر و بیتفینکس پس از ۲ سال؛ پرداخت جریمه ۱۸.۵ میلیون دلاری

صرافی بیتفینکس و شرکت تتر با دفتر دادستان کل نیویورک به توافق رسیدند و کشمکش حقوقی آنها که از اواسط سال ۲۰۱۹ شروع شده بود، پایان یافت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق بیانیه لتیشیا جیمز (Letitia James) دادستان کل نیویورک، بیتفینکس و تتر موافقت کردند که ۱۸.۵ میلیون دلار پرداخت کنند.

در ماه آوریل ۲۰۱۹، دفتر دادستان کل نیویورک مدعی شد که بیتفینکس به منظور پوشش پنهانی ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه از دست رفته Crypto Capital از تتر استفاده کرده است. سرمایه‌های از دست رفته منجر به مشکلاتی در خصوص برداشت سرمایه کاربران بیتفینکس در اواخر سال ۲۰۱۸ شد.

بیتفینکس در آن زمان گفته بود که این سرمایه از دست نرفته است. در عوض، سرمایه‌های Crypto Capital توسط مقامات دولتی کشور پرتغال، لهستان و آمریکا مصادره شده است. بیتفینکس از آن زمان تاکنون به دنبال بازیابی سرمایه مورد نظر بوده است.

در توافق امروز، بیتفینکس و تتر موافقت کردند که اقدام غیرقانونی انجام ندهند. جیسون واینستاین (Jason Weinstein) مشاور شرکت بیتفینکس و تتر گفته است که یافته‌های دفتر دادستان کل نیویورک فقط محدود به ماهیت و زمانبندی اخبار مشخصی در خصوص از دست رفتن سرمایه‌ها است.

وی گفت:

برخلاف پیش‌بینی‌ها، هیچگونه مدرکی در خصوص صدور تتر بدون پشتوانه توسط شرکت تتر یا دستکاری قیمت ارزهای دیجیتال وجود ندارد.

استوارت هوگنر (Stuart Hoegner) مشاور ارشد بیتفینکس و تتر گفته است که رقم این توافق می‌تواند به عنوان حسن نیت ما در خصوص پایان دادن به این موضوع و تمرکز بر کسب‌وکار خود باشد.

طبق این توافقنامه، تتر داوطلب شده است تا گزارش سه ماهه در خصوص پشتوانه USDT به دفتر دادستان کل نیویورک و عموم مردم ارائه دهد. هوگنر در این خصوص گفت:

ما در هدف دادستان کل در خصوص افزایش شفافیت، مشارکت می‌کنیم. ما اطلاعات بیشتری درباره ذخایر تتر به صورت سه ماهه ارائه خواهیم داد.

در توافق به دست آمده، دفتر دادستان کل هم‌چنین بازپرداخت وام اخیر بیتفینکس به تتر را تایید کرده است. اوایل ماه جاری، بیتفینکس اعلام کرد که بدهی ۵۵۰ میلیون دلاری تتر را پرداخت می‌کند.

با توافق اخیر، نزاع حقوقی بلندمدت بین طرفین پرونده به پایان می‌رسد. بیتفینکس و تتر گفته‌اند سندی شامل بیش از ۲.۵ میلیون صفحه را به دفتر دادستان کل ارائه می‌دهند تا این پرونده بسته شود.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا