اخبار خارجی

شکایت صرافی بیت هامب (Bithumb) از پرداخت مالیات ۶۹ میلیون دلاری!

صرافی کره ای بیت هامب (Bithumb) در حال مبارزه با اقدام نهاد مالیات گذاری این کشور است تا از پرداخت ۶۹ میلیون دلار مالیات تراکنش های ارز دیجیتال خارجی اجتناب کند.

تقاضای مالیات سرویس مالیات ملی (NTS) که در ماه دسامبر نیز توسط بیت هامب تایید شده است، مبنی بر نرخ درآمدهای گوناگون است. این مالیات با نرخ سالانه ۲۲ درصد محاسبه شده است و در این مورد، بر اساس میزان برداشت های خارجی از بیت هامب بوده است.

مالیات بر حقوق کسر شده به جای دریافت کننده توسط ارائه دهنده درآمد (پرداخت کننده حقوق) پرداخت می‌شود. پس در مورد بیت هامب، مشتریان خارجی این صرافی مالیات را پرداخت می‌کنند.

اکنون صرافی بیت هامب شکایتی در دادگاه مالیات کره علیه NTS ارائه داده و این مالیات را بی اساس خوانده است.

صرافی بیت هامب گفته است از آنجایی که ارزهای دیجیتال به عنوان ارزهای قانونی شناخته شده نمی‌باشند، تقاضای NTS مبنی بر پرداخت ۸۰.۳ میلیارد وون (۶۰.۲ میلیون دلار) مالیات بی اساس است.

طبق گزارش نشریه تایمز، دادگاه ۹۰ روز فرصت دارد تا در خصوص این موضوع تصمیم بگیرد. با این حال قبل از آنکه باقی مانده مالیات کاربران را پرداخت کند، مجبور شده است رقم مورد نظر را به NTS پرداخت کند.

نماینده بیت هامب گفته است:

ما کل مقدار مورد نظر را پرداخت کرده ایم و از آن زمان در حال آماده شدن برای این موضوع هستیم. ما معتقدیم فرصتی خواهیم داشت تا موضع خود را در دادگاه شفافسازی کنیم.

چوی هوا این (Choi Howa-in) مشاور سرویس نظارت مالی کره گفته است بیت کوین با قوانین فعلی یک دارایی به حساب نمی‌آید.

هنوز NTS در خصوص این موضوع اظهارنظر نکرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا