اخبار خارجی

شرکت بیت مین تحویل ماینرهای بیت کوین را سه ماه به تاخیر انداخت

افزایش تنش‌های داخلی در شرکت بیت مین به تدریج تاثیرات جدی‌تری بر کسب و کار و مشتریان این شرکت خواهد گذاشت.

این شرکت چینی سازنده ماینرهای بیت کوین در روز پنج‌شنبه از طریق حساب رسمی ویچت برند انت ماینر گفت که مشتریانی که زمان تحویل سخت‌افزارهای آنها در ماه ژوئن و جولای بود باید تا اواخر ماه سپتامبر و اکتبر صبر کنند.

در این حساب رسمی گفته شد این تاخیر ناشی از “دخالت‌های خارجی در خصوص مدیریت شرکت” بوده است.

این نکته قابل ذکر است که ماینرهای بیت کوین معمولا پیش فروش می‌شوند و بدین ترتیب باید ۲ الی ۳ ماه زودتر ساخته شوند.

این تاخیر در بحبوحه افزایش تنش‌ها برای کنترل بیت مین توسط دو موسس این شرکت یعنی وو جیهان (Wu Jihan) و میکری ژان کتوان (Micree Zhan Ketuan) به وجود آمده است. این درگیری باعث تفکیک تولیدی دستگاه‌های ماینر بیت کوین توسط این شرکت شده است.

در حال حاضر، حساب رسمی ویچت برند انت ماینر توسط گروه طرفدار وو در شرکت اداره می‌شود.

ژان در ماه اکتبر سال گذشته توسط وو اخراج شد، اما در ماه ژوئن مجددا قدرت را در دست گرفت و از آن زمان تاکنون شرکت بیت مین را اداره می‌کند.

این شرایط ممکن است به یک بن‌بست بیانجامد: گروه موافق با ژان نیز احتمالا دوران آسانی را در خصوص عرضه محصولات پشت‌سر نمی‌گذارند، زیرا وو از طریق شرکت مادر بیت مین در هنگ‌کنگ، زنجیره تامین تراشه ماینرها را کنترل می‌کند.

بیت مین اکنون دو گزینه انحصاری را به مشتریانی ارائه می‌دهد که سفارشات آنها با تاخیر مواجه شده است.

انتخاب اول ارسال درخواست کتبی به بیت مین به منظور تحویل سریعتر محصولات است. اگر پس از ۶۰ روز، هم‌چنان سفارشات خود را نتوانستند دریافت کنند می‌توانند درخواست برگشت پول را ارائه دهند.

انتخاب دوم این است که تا زمان تحویل دستگاه‌ها منتظر بمانند. شرکت بیت مین در این خصوص گفته است که اختلاف درآمد حاصل از ماینینگ از هم‌اکنون تا زمان تحویل دستگاه‌ها را به صورت کوپن‌های نقدی برای خریدهای آتی جبران خواهد کرد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا