اخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

افزایش ناگهانی قیمت ها؛ صرافی بیتمکس مورد حمله DDoS قرار گرفت!

بیتمکس (BitMEX)، یک پلتفرم مبادلات تجاری بیت کوین و یکی از معروفترین صرافی های ارز دیجیتال، روز ۲۲ آگوست اعلام کرد که تحت حمله DDoS قرار گرفتند. این حمله در حالی انجام شد که قرار بود پلتفرم وارد یک به روز رسانی و بررسی شبکه شود. این صرافی در توئیتر خود اعلام کرد:

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

در حال حاضر همه چیز به حالت عادی برگشته است. ترکیب حمله DDoS و فرایند به روز رسانی فشار زیادی روی بازیابی اطلاعات ایجاد کرد. اما در حال حاضر ترید و زمان پاسخ به مارکت دیتا به حالت نرمال برگشته البته رفت و آمد اطلاعات همچنان کمی کند است. ما همچنان در حال بررسی هستیم.

این حمله باعث جهش بزرگی در بازار ارزهای دیجیتال شد و به عنوان یک کاتالیزور باعث افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین شد. بیت کوین از ۶۵۰۰ دلار عبور کرد و چیزی حدود ۱۱ میلیارد دلار وارد مبادلات ارزهای دیجیتال شد.

دلیل اینکه این حمله را به افزایش قیمت نسبت می‌دهند، این است که دقیقا بعد از زمانیکه بیتمکس اعلام کرد که به روز رسانی خود را که قرار بود ۳۰ دقیقه طول بکشد را به اتمام رسانده، شاهد افت قیمت ها بودیم. البته بعد از اینکه کاربران شکایت کردند که قادر به انجام کارهای خود روی پلتفرم نیستند،‌ بیتمکس به مدت ۵ دقیقه در حالت تعلیق در آمد و کمی بعد اعلام کرد که مورد حمله DDoS قرار گرفته است. کاربران در این مدت نتوانستند به حساب خود دسترسی پیدا کنند و با بالا رفتن حجم سفارشات شاهد افزایش قیمت بودیم.

بسیاری از کاربران این پلت فرم، آنها را متهم به کلاهبرداری کردند. گزارش های اخیر BitMEX مبنی بر اجاره دفتر های گران قیمت در هنگ کنگ هم تا حدودی به این اتهامات کمک کرد.

نظر شما چیست؟ آیا این بیتمکس در این دستکاری قیمت نقش داشته است؟

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا