اخبار خارجی

ویژگی جدید صرافی بیتمکس؛ برداشت با آدرس های سگویت امکان پذیر شد!

صرافی اوراق مشتقه ارزهای دیجیتال بیتمکس در تاریخ ۱۲ دسامبر اعلام کرد که اکنون به مشتریان خود امکان می‌دهد تا با استفاده از هر سه فرمت آدرس بیت کوین (P2PKH و P2SH و Bech32)، از حساب خود برداشت کنند.

طی پست وبلاگی که در اوایل امروز منتشر شد، بیتمکس ابتدا توضیح داد که بیت کوین از سه فرمت آدرس استفاده می‌کند:

  • پرداخت به هش کلید عمومی (P2PKH): این فرمت اصلی آدرس بیت کوین بود. آدرس های این فرمت با 1 شروع می‌شوند. برای مثال: 17VZNX1SN5NtKa8UQFxwQbFeFc3iqRYhem.
  • پرداخت به هش اسکریپت (P2SH): این فرمت در آوریل ۲۰۱۲ در دسترس قرار گرفت. آدرس های این فرمت با 3 شروع می‌شوند. برای مثال: 3EktnHQD7RiAE6uzMj2ZifT9YgRrkSgzQX.
  • فرمت Bech32 (فرمت اصلی سگویت): این فرمت اصلی آدرس های سگویت است. آدرس های این فرمت با bc1 شروع می‌شوند. برای مثال: bc1qar0srrr7xfkvy5l643lydnw9re59gtzzwf5mdq.

سپس در ادامه پست بیان شد اگرچه اکنون برداشت از هر کدام از این آدرس ها امکان پذیر است، اما مشتریان به دلیل “راهکار کیف پول چند امضایی” هم چنان باید واریز بیت کوین های خود را با فرمت P2SH انجام دهند.

به عبارت دیگر، فرمت Bech32 که بیتمکس آن را پیاده سازی کرده است فقط برای برداشت بیت کوین از بیتمکس می‌تواند استفاده شود.

بیتمکس سپس به بیان مزایای استفاده از فرمت Bech32 پرداخت:

  • استفاده بهینه تر از حجم بلاک و در نتیجه کارمزد کمتر.
  • تشخیص خطای بهبود یافته
  • کدهای QR کارآمدتر

بیتمکس گفت که مزیت اصلی Bech32 این است که اگر بیت کوینی خرج کنید که از قبل به آدرس Bech32 ارسال کرده اید، کارمزد تراکنش کمتری پرداخت می‌کنید.

در نتیجه، این به روزرسانی به طور مستقیم منجر به صرفه جویی در کارمزد برداشت مشتریان از بیتمکس نخواهد شد، هرچند در تراکنش های بعدی که برداشت از بیتمکس است، از مزیت کارمزد کمتر برخوردار خواهند شد.

سپس توضیح داده شد که این صرفه جویی در پرداخت کارمزد از کجا حاصل می‌شود:

هنگامی که با استفاده از سگویت از آدرس غیر سگویت خرج می‌کنید، باید تقریبا ۲۰ بایت بیشتر اضافه کنید. هنگامی که از آدرس های اصلی سگویت استفاده کنید دیگر نیازی به این حجم بیشتر نیست. کاهش این حجم اضافی باعث صرفه جویی در پرداخت کارمزد می‌شود.

بیتمکس در خصوص آینده گفت که برنامه دارد تا با فعال کردن سگویت، “راهکار کیف پول چندامضایی P2SH غیر سگویتی فعلی” را ارتقا دهد.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا