اخبار بلاکچین

توقف شبکه بیتنسور (Bittensor) به دنبال گزارش حمله امنیتی؛ قیمت TAO حدود ۱۵٪ کاهش یافت

توسعه‌دهندگان بیت تنسور (Bittensor) به دنبال سوءاستفاده امنیتی مشکوک که چندین کیف پول را هدف قرار داده بود، این شبکه را متوقف کردند. این حمله اولین بار توسط ZachXBT مورد توجه قرار گرفت. به گفته یکی از مدیران انجمن دیسکورد بیت تنسور، تراکنش‌ها متوقف شده‌اند تا تیم بررسی‌های لازم را انجام دهد. قیمت TAO از شب گذشته تاکنون حدود ۱۴٪ کاهش یافته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، توسعه‌دهندگان پروژه غیرمتمرکز هوش مصنوعی بیت تنسور، این شبکه بلاکچین را به دلیل سوء استفاده امنیتی مشکوک از کیف پول کاربران به طور موقت به حالت تعلیق درآورده‌اند.

ZachXBT سرقت را گزارش کرد

گزارش‌هایی مبنی بر حمله غیرمعمول به کیف پول‌های Bittensor در ساعات اخیر منتشر شده که منجر به توقف عمدی این شبکه توسط توسعه‌دهندگان شده است. کاوشگر بلاک Bittensor نشان می‌دهد که آخرین بلوک حدود پنج ساعت پیش تایید شده است.

ZachXBT، تحلیلگر آنچین، ابتدا اشاره کرد که در این اطلاعیه آمده است سرقت‌های احتمالی ممکن است به کلیدهای خصوصی لو رفته مرتبط باشد. او در کانال تلگرام خود توضیح داد:

بیتنسور به دلیل سرقت‌های بیشتری که اوایل امروز و احتمالا در نتیجه نشت کلید خصوصی رخ داده، متوقف شد.

یکی از مدیران انجمن دیسکورد بیتنسور اطلاع داد که تمام تراکنش‌ها برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز در حین انجام تحقیقات، متوقف شده‌اند. او گفت:

ما در حال بررسی چیزی هستیم که به نظر می‌رسد حمله به تعدادی کیف پول بیتنسور در ۳ ساعت گذشته بوده است. ما در حال بررسی هستیم و با احتیاط فراوان، اخیراً تراکنش‌های آنچین را کاملاً متوقف کرده‌ایم تا زمانی که اطلاعات بیشتری در مورد ماهیت این حمله به دست آوریم.

به گفته ZachXBT، حدود ۸ میلیون دلار TAO، تقریبا معادل ۳۲٬۰۰۰ توکن TAO به سرقت رفته که احتمالا باعث تصمیم این بنیاد برای ایمن‌سازی شبکه در مقابل حوادث بیشتر شده است.

بنیاد TAO هنوز بیانیه مفصلی در مورد این سرقت‌ها ارائه نکرده است زیرا تحقیقات در حال انجام است.

این اتفاق به ۱۵٪ کاهش قیمت توکن بومی TAO منجر شده است. در زمان نگارش این مطلب، قیمت TAO حدود ۲۳۴.۹۶ دلار و ارزش بازار آن ۱.۶۵ میلیارد دلار است.

نمودار قیمت TAO در تایم فریم ۱ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو


منبع
دبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا