اخبار بیت کویناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

بلک راک یک صندوق سرمایه‌گذاری آنی بیت کوین برای مشتریان سازمانی ارائه می‌کند

بلک راک (‌BlackRock) بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان اعلام کرد که طی همکاری با صرافی کوین بیس (Coinbase) قصد دارد تا امکان سرمایه‌گذاری مستقیم در بیت کوین را برای مشتریان سازمانی خود فراهم کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از beincrypto، بلک راک این خبر را در پستی در وبلاگ خود اعلام کرد. این غول مدیریت دارایی جهان که حدود ۱۰ تریلیون دلار را تحت مدیریت خود دارد اعلام کرد که علی‌رغم بازار نزولی رمزارزها، ارائه این سرویس به درخواست و علاقه مشتریان سازمانی انجام شده است.

سویی چونگ (Sui Chung) مدیر اجرای شرکت CF Benchmarks در این خصوص اذعان داشت:

تشکیل صندوق بیت کوین در بلک راک نشانه‌ای بر این مطلب است که رمزارزها به اندازه یک کلاس دارایی به بلوغ رسیده‌اند.

در اطلاعیه بلک راک اعلام شده است که ورود به حوزه رمزارزها در ۴ حوزه اصلی بلاکچین‌های مجاز، استیبل کوین‌ها، دارایی‌های کریپتویی و توکنیزه کردن دارایی‌ها خواهد بود. این بدان معنی است که بلک راک قصد دارد علاوه بر تشکیل صندوق بیت کوین بر روی اکوسیستم و تکنولوژی رمزارزها نیز متمرکز باشد.

همکاری بلک راک با کوین بیس

بلک راک سیستم سرمایه‌گذاری الکترونیکی به نام علاالدین (Aladdin) در اختیار دارد و قصد دارد این پلتفرم را به صرافی کوین بیس متصل کند. Aladdin بیش از ۲۰۰ کاربر نهادی از جمله شرکت‌های بیمه‌، صندوق‌های بازنشستگی، بانک‌ها و مؤسسات رسمی دارد. قرار است کاربران علاالدین به موجب این همکاری به معاملات رمزارز، حضانت دارایی‌ها (Custody)، کارگزاری ویژه و قابلیت گزارش‌دهی دسترسی داشته باشند.

این قضیه مشتریان سازمانی بلک راک را قادر می‌سازد که در گام نخست به انجام معاملات بیت کوین بپردازند.

  • ورود بلک راک به عرصه کریپتو چه تاثیری بر بازار رمزارزها می‌گذارد؟

بلک راک بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان محسوب می‌شود. ورود این شرکت به معاملات رمزارزها می‌تواند باعث حضور گسترده موسسات سازمانی برای سرمایه‌گذاری در رمزارزها شود.

منبع
beincrypto

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا