اخبار بلاکچیناخبار عمومی

والمارت، غول خرده فروشی آمریکایی به دنبال استفاده از بلاکچین

کاربردهای تکنولوژی بلاکچین روز به روز در حال افزایش است. والمارت آینده‌ی خوبی در استفاده از این تکنولوژی می‌بیند. برخلاف آن چه اغلب مردم انتظار دارند، این شرکت می‌خواهد از یک دفتر کل توزیع شده برای ذخیره‌ی اطلاعات پرداخت استفاده کند. با ثبت اختراع برای چنین خدماتی توسط والمارت، می‌توان آینده‌ی بسیار روشنی برای بلاکچین متصور شد.

این اولین بار نیست که والمارت به فناوری بلاکچین علاقه نشان داده است. تا کنون این شرکت پیشرفتی در این زمینه نداشته است. دو اختراع برای امنیت اطلاعات پرداخت اخیرا منتشر شده بود. با توجه به رشد روز افزون داده‌های متناقض در این زمینه راه حل‌های غیر متمرکز بیش از حد مورد نیاز است.

والمارت با استفاده از بلاکچین قصد دارد اطلاعات خصوصی را به صورت کاملا خصوصی نگهداری کند. در این برهه‌ی زمانی اعتماد به بلاکچین عمومی لزوما به نفع شرکت نیست. مشتریان می‌توانند تاریخچه‌ی پرداخت خود را ببینند که باعث ایجاد شفافیت می‌شود. با این کار اشخاص واسط به هیچ وجه به این نوع اطلاعات دسترسی نخواهند داشت.

walmart

یکی از پرونده‌های ثبت اختراع موارد زیر را ذکر می‌کند:

یک سیستم پرداخت مشترک فروشنده ارائه شده است که به صورت خودکار برای پردازش مبلغ کل پرداخت با توجه به محصولات و خدمات، مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرداخت به صورت خودکار بین طرفین که ارائه دهنده‌ی اخذ و عرضه‌ی کالا هستند، تقسیم می‌شود.

 والمارت می‌خواهد با تحقیقات خود در حوزه‌ی تکنولوژی بلاکچین، پیشرفت کند. وقتی بحث تکنولوژی بلاکچین در میان باشد، گزینه‌های زیادی برای خرده فروشان به وجود می‌آید. به نظر شما با گذشت زمان شرکت‌های مشابه، وارد این حوزه‌ی تکنولوژی می‌شوند؟

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا