اخبار خارجی

جریمه ۱۰۰ میلیون دلاری بلاک‌فای؛ سرویس وام‌دهی BlockFi متوقف می‌شود

شرکت بلاک‌فای (BlockFi) از ماه نوامبر ۲۰۲۱ تاکنون در خصوص محصولات وام دهی خود که سودهای زیاد تا ۹.۵٪ ارائه می‌دهد، تحت بازرسی قرار گرفته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، شرکت وام دهی کریپتو بلاک‌فای ۵۰ میلیون دلار به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پرداخت خواهد کرد و ایجاد حساب‌های جدید توسط کاربران آمریکایی برای استفاده از محصول وام‌ د‌‌هی پرسود خود را متوقف می‌کند. این موارد به عنوان بخشی از توافق با کمیسیون SEC در خصوص این موضوع است که آیا محصول بلاک‌فای، اوراق بهادار محسوب می‌شود یا خیر. 

طبق گزارش بلومبرگ، این توافق بر روی حساب‌های کنونی تاثیرگذار نیست.

شرکت وام دهی بلاک‌فای هم‌چنین ۵۰ میلیون دلار دیگر به قانونگذارهای مختلف دولتی پرداخت خواهد کرد. حساب‌های بهره بلاک‌فای با بررسی دقیق قانونگذارهای اوراق بهادار ایالت‌های نیوجرسی، تگزاس، کنتاکی، آلاباما و ورمونت مواجه شده است. بعضی از این ایالت‌ها در بازرسی‌های خود در سال ۲۰۲۱، حکم‌ منع فعالیت برای بلاک‌فای را صادر کرده‌اند. 

سخنگوی بلاک‌فای در پاسخ به گزارش توافق با کمیسیون SEC گفت:

ما در حال انجام مکالمات سارنده‌ای با قانونگذاران فدرال و ایالتی هستیم و درباره شایعات اظهارنظر نمی‌کنیم. ما تایید می‌کنیم که دارایی‌های مشتریان در پلتفرم بلاک‌فای محفوظ است و مشتریان حساب بهره بلاک‌فای مثل همیشه به کسب سود کریپتو ادامه خواهند داد.

وام دهی کریپتو به طور کل طی ماه‌های اخیر مورد بازرسی دقیق کمیسیون SEC قرار گرفته است. این کمیسیون در حال بازرسی وویجر دیجیتال (Voyager Digital)، جمینای تراست (Gemini Trust) و سلسیوس نتورک (Celsius Network) است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا