عرضه بروز رسانی جدید EOS؛ تغییرات مهم بر اکوسیستم این ارز دیجیتال!

شرکت توسعه نرم افزار بلاک چین Block.One نرم افزار بلاک چین EOS به اسم EOS.io 2.0 را عرضه کرد.

در اعلان این عرضه که در تاریخ ۱۰ ژانویه در توییتر منتشر شده است، Block.One مدعی شد که این به روزرسانی، بلاک چین EOS را سریعتر، ساده تر و ایمن تر می‌کند.

تغییرات مهم در ماشین مجازی قرارداد هوشمند

بلاگ رسمی این شرکت توضیح داد که این نرم افزار جدید شامل یک موتور وب اسمبلی هدف محور است که قراردادهای هوشمند EOS بر بستر آن اجرا می‌شوند. طبق وبسایت رسمی این نرم افزار، وب اسمبلی یک فرمت دستورالعمل است که برای اجرا بر بستر وب و سرورها طراحی شده است.

با در نظر گرفتن این نکته که قرار است این نرم افزار، ۱۶ برابر سریعتر از موتور استفاده شده در نسخه قبلی باشد، انتظار می‌رود که این تغییر برای بهبود عملکرد اجرای قرارداد هوشمند باشد.

این به روزرسانی هم چنین پشتیبانی از WebAuthn را شامل می‌شود. طبق اطلاعات وبسایت رسمی، WebAuthn یک استاندارد تایید وب و بر اساس رمزنگاری کلید عمومی است. در این اعلان بیان شده است که توسعه دهندگان EOS چگونه می‌توانند از این استاندارد استفاده کنند:

با وجود این نسخه که از WebAuthn برای EOSIO پشتیبانی می‌کند، توسعه دهندگان می‌توانند آزمایش امضای تراکنش ها با WebAuthn را در برنامه های EOSIO خود انجام دهند.

منابع مختلف به کوین تلگراف گفته اند که در حال حاضر هیچ تاریخ مشخصی برای پذیرش این به روزرسانی وجود ندارد.

پشتیبانی از مالتی تردینگ کد شبکه

شرکت Block.One هم چنین مدعی است که کد شبکه بلاک چین را با افزودن پشتیبانی از مالتی تردینگ (Multithreading) به آن به طور چشمگیری بهبود بخشیده است. مالتی تردینگ، قابلیت CPU برای اجرای چندین ترد (رشته) از فرمان ها به صورت همزمان است.

پشتیبانی از مالتی تردینگ می‌تواند عملکرد انتشار بلاک، پردازش تراکنش، بسته بندی تراکنش و بلاک و سایر پردازش ها را بهبود دهد، زیرا تمام این پردازش ها توسط تردهای جداگانه مدیریت می‌شوند. در پست وبسایت آمده است:

با تفکیک این پردازش ها ما شاهد بهبودهای چشمگیری در عملکرد پردازش تراکنش ها و پردازش بلاک ها در شبکه های EOSIO بودیم.

به علاوه، این به روزرسانی همراه با محیط توسعه یکپارچه (IDE) مخصوصی عرضه شده است که می‌تواند ورود توسعه دهندگان به این بستر را سرعت ببخشد.

این دومین اعلانی است که از جانب Block.One بیان می‌شود که می‌تواند تاثیر مهمی بر اکوسیستم EOS داشته باشد. طبق گزارش کوین تلگراف در اواخر ماه دسامبر، Block.One اخیرا تغییر مهمی در سیستم اختصاص منابع شبکه پیشنهاد داده است که از کاربران درخواست می‌کند تا به جای خرید منابع شبکه، آنها را اجاره کنند.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر