اخبار خارجی

ونزوئلا اولین نود بیت کوین متصل به شبکه ماهواره‌ای را عرضه کرد

یکی از استارت‌آپ‌های خدمات بیت کوین که در آمریکای جنوبی واقع است به تازگی اولین نود بیت کوین متصل به شبکه ماهواره‌ای بلاک‌استریم را در ونزوئلا عرضه کرد.

طبق پست ۲۵ سپتامبر استارت‌آپ Cryptobuyer عرضه این نود، بلاک چین بیت کوین را برای کاربران ونزوئلایی به‌روز حفظ خواهد کرد، بدون آنکه به اتصال به اینترنت متکی باشند و نیازی به آن داشته باشند.

AnibalCripto ارائه‌دهنده دوره‌های آموزشی ارز دیجیتال، این نود را اجرا کرده است، در حالی که Cryptobuyer پشتیبانی و حمایت مالی و لجستیکی را ارائه داده است.

آنیبال گاریدو (Anibal Garrido) مدیرعامل AnibalCripto در این خصوص گفت:

داشتن سیستم پول دیجیتال همواره در دسترس که مستقل از زیرساخت اینترنتی باشد هم اکنون به واقعیت پیوسته است. با وجود توسعه اخیر، دیگر به الزاماتی نظیر استفاده از ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی وابسته نیستیم. الزاماتی که می‌توانند اصول حریم خصوصی و غیرمتمرکزسازی که اساس فناوری سایفرپانک است را بشکند.

بیت کوین

طبق گفته خورخه فاریاس (Jorge Farias) مدیرعامل Cryptobuyer، افزودن این نود، قابلیت ارائه محصولات واقعی را به وجود آورده است که مشکلات واقعی را برطرف می‌کند. تا سال ۲۰۱۷، ونزوئلا یکی از کندترین اینترنت‌های جهان با سرعت ۲.۸ مگابیت در ثانیه را داشت. فناوری که تراکنش‌های بیت کوین بدون نیز به اینترنت را ارائه دهد می‌تواند برای کاربران ارز دیجیتال بسیار جذاب باشد. فاریاس در این خصوص گفت:

اخراج کاربران از شبکه بیت کوین برای آنها گران تمام خواهد شد و نمی توانند چنین چیزی را تحمل کنند.

در ادامه، crytpobuyer بیان کرد در فرایند نصب نودهای ماهواره‌ای بیشتر در کاراکاس پایتخت ونزوئلا و هم‌چنین استان جنوبی بولیوار کمک می‌کند و هدف آن، ارائه دسترسی بهتر به بلاک چین بیت کوین برای کاربران ونزوئلایی است. کاربرانی که در محدوده این نودها قرار دارند خواهند توانست تا از شبکه‌های محلی به بلاک چین بیت کوین متصل شوند.

سرویس بلاک‌استریم که شامل ۶ ماهواره استژ اشتراک‌گذاری اطلاعات را به کاربران ارز دیجیتال در سراسر جهان ارائه می‌دهد. این شرکت کانادایی در ماه می اعلام کرد که شبکه ماهواره‌ای خود که حاوی بلاک چین بیت کوین است را برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ تاکنون ارتقا داده است. این شرکت بیان کرد که فناوری موردنظر قابلیت همگام‌سازی نود کامل از بلاک جنسیس تا امروز را دارد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا