اخبار خارجی

مدیرعامل توییتر : بیت کوین و بلاک چین آینده توییتر هستند

جک دورسی رئیس و مدیر اجرایی شبکه اجتماعی توییتر یکی از بزرگترین طرفداران بیت کوین در سیلیکون ولی (مرکز تکنولوژی جهان) است. او که در گذشته معتقد بود بیت کوین بهترین واحد پول بومی برای اینترنت است در اظهار نظر جدید خود، بیتکوین را مستعد تبدیل شدن به تنها واحد پولی در جهان تا سال ۲۰۳۰ دانسته است.

توییتر از بیت کوین و بلاک چین استفاده خواهد کرد

دورسی در نشست سال ۲۰۲۰ “Oslo Freedom Forum” اظهار داشته که بیت کوین و شبکه بلاک چین، آینده توییتر هستند و از علاقه خود به استفاده از پتانسیل‌های موجود در این حوزه برای ارتقا شبکه اجتماعی توییتر خبر داده است:

بیت کوین و بلاک چین اشاره به آینده دارند، اشاره به جهانی دارند که محتوا در آن برای همیشه باقی خواهی ماند و همواره ثابت خواهد بود و برای هرکس که به این شبکه دسترسی داشته باشد، قابل استفاده است. رسالت بیت کوین این است که یک سیستم کاملا قابل اعتماد در یک محیط کاملا بی اعتماد، یعنی اینترنت، ایجاد کند.

جک دورسی به دنبال ایجاد پروتکل توییتر بر بستر بلاک چین است. “Blue Sky” یک شبکه عمومی بلاکچین است که به دنبال طراحی پروتکلی برای شبکه‌های اجتماعی است. این شبکه توسط جک دورسی تاسیس شده است. هدف نهایی توییتر این است که شبکه اجتماعی توییتر تنها یک مشتری برای این شبکه باشد و دخالتی در آن نخواهد داشت. او در این باره گفت:

“Blue Sky” یک سازمان غیرانتفاعی کاملا جدا از شرکت توییتر است. هدف ما مدیریت این شبکه نیست بلکه تمرکز ما “مشتری بودن” برای این شبکه است. ما می‌خواهیم یک سرویس و تجارت جذاب ایجاد کنیم که هرکس بتواند به آن دسترسی داشته باشد و در آن مشارکت کند. اساسا این شبکه مبتنی بر شبکه بلاکچین و بیت کوین است. کنترل این شبکه در دست فرد فرد جامعه جهانی است و هیچ نهاد متمرکزی آن را اداره نخواهد کرد.

استفاده از بیت کوین توسط هکر حساب توییتر افراد مشهور جهان

در ماه جولای سال جاری، نقض گسترده امنیتی در شبکه توییتر اتفاق افتاد که به دنبال آن حساب کاربری بسیاری از افراد مشهور جهان هک شد و از حساب آنها برای تبلیغ کلاهبرداری بیت کوین استفاده شد. پس از این اتفاق به نظر می‌رسد دورسی تلاش خود را برای تمرکززدایی، بیشتر کرده است.

او در زمینه تامین امنیت در شبکه اجتماعی تحت مدیریتش گفت: امنیت موضوعی نیست که انتها داشته باشد و بتواند یکبار برای همیشه تامین شود؛ بلکه تامین امنیت یک مسابقه همیشگی است. هر چه بتوانیم تمرکز را از بین ببریم و کنترل را به دست افراد بسپاریم، امنیت بالاتری تامین خواهد شد. او در مصاحبه‌ای که اخیرا با رویترز داشته در مورد بیت کوین اظهار نظر جالبی را ارائه کرده است. جک دورسی معتقداست که بیت کوین بهترین واحد پولی اینترنت است که توسط تک تک افراد ایجاد شده است. او در این مصاحبه تمامی پروژه‌ها و ارزهای رمزپایه دیگر را به متحد شدن در قالب یک مفهوم واحد دعوت کرده است. در این اتحاد تمامی ایده‌ها و نوآوری‌های معرفی شده در این صنعت از ابتدا تاکنون تحت عنوان اتحادیه حق ثبت اختراع ارزهای رمزنگاری شده ( COPA) به ثبت خواهد رسید تا از این پس مصونیت حقوقی داشته باشند.

منبع
forbes

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا