اخبار بلاکچیناخبار آلتکوین

شبکه آزمایشی راهکار لایه ۲ زنجیره BNB راه‌اندازی شد

تیم توسعه شبکه BNBچین (BNB Chain) از راه‌اندازی شبکه آزمایشی با نام اوپی بی‌ان‌بی (opBNB) سازگار با ماشین مجازی اتریوم و با استفاده از اوپی استک (OP Stack) آپتیمیزم خبر داد.

به گزارش کوین دسک، توسعه‌دهندگان بی‌ان‌بی‌ چین انتظار دارند شبکه آزمایشی opBNB بتواند ۴,۰۰۰ تراکنش را در ثانیه با کارمزد ۰.۰۰۵ سنت به ازای هر تراکنش پردازش کند. در این صورت، سرعت پردازش تراکنش‌ها در این شبکه آزمایشی برابر با شبکه‌هایی مثل آربیتروم، ۲ برابر سرعت بی‌ان‌بی چین و به طور قابل توجهی بالاتر از ۳۰ تراکنش در ثانیه بلاکچین اتریوم خواهد بود.

شبکه‌های آزمایشی یا تست‌نت‌ها، بلاکچین‌های شبیه‌سازی شده‌ای هستند که به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهند برنامه‌ها و ابزارهای پیچیده را پیش از عرضه شبکه اصلی آزمایش کنند. OP Stack یک زیرساخت ماژولار منبع باز برای ساخت بلاکچین‌های مختلف است.

یکی از مشکلات دائمی که شبکه‌های بلاکچینی با آن مواجه هستند، ازدحام شبکه و کارمزدهای بالایی است که در زمان افزایش تقاضا از کاربران خواسته می‌شود. این مشکلات باعث می‌شود در زمان شلوغی و افزایش تقاضا، استفاده از برنامه‌ها و خدمات موجود در بلاکچین‌ها مشکل و عملا غیرممکن شود.

برای حل این مشکل، شبکه‌های لایه ۲ ساخته شده‌اند. این شبکه چندین تراکنش را در یک گروه دسته‌بندی کرده و نتیجه کلی را به شبکه بلاکچین اصلی ارسال می‌کنند. به این ترتیب، ازدحام در شبکه و کارمزدها کاهش می‌یابد.

ویژگی‌های جدید opBNB همراه با سازگار بودن آن با ماشین مجازی اتریوم این امکان را به توسعه‌دهندگان می‌دهد تا پروژه‌های مبتنی بر بایننس اسمارت چین خود را به راحتی به سایر اکوسیستم‌های بلاکچینی گسترش داده و پایگاه کاربران خود را متنوع‌تر کنند.

تیم توسعه بی‌ان‌بی چین در این رابطه می‌گویند:

پروژه‌ها می‌توانند از توان عملیاتی بهبود یافته و کارمزدهای پایین استفاده کنند که به بهبود تجربه کاربری منجر می‌شود. علاوه بر این، مقیاس‌پذیری پیشرفته opBNB چالش‌هایی که قبلا پروژه‌های با حجم تراکنش بالا در بایننس اسمارت چین تجربه می‌کردند را برطرف می‌کند و به پیشرفت آنها منجر می‌شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا