تحلیل تکنیکالاخبار آلتکوین

تحلیل تکنیکال قیمت BNB؛ آیا بایننس کوین در معرض سقوط قرار دارد؟

همزمان با شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا از صرافی بایننس، تمامی توجه‌ها به سمت بایننس کوین (BNB) جمع شده است. به نظر می‌رسد اخبار مربوط به این شکایت احتمالا تمام رشدی که BNB در ماه جاری تجربه کرده بود را از بین خواهد برد.

به گزارش کوین تلگراف، روز گذشته کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا از بایننس و چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل آن شکایت کرد و مدعی شد این صرافی به طور غیرقانونی خدمات مربوط به معاملات مشتقه را به شهروندان آمریکایی ارائه کرده و فعالیت‌های مالی غیرقانونی را تسهیل کرده است.

بلافاصله، در واکنش به این خبر، قیمت بایننس کوین سقوط کرد و با ریزشی ۵.۵ درصدی، به ۳۰۵ دلار رسید که بدترین عملکرد روزانه این آلت کوین از ۱۳ فوریه (۲۴ بهمن)‌ تاکنون است. در آن زمان بایننس کوین به دلیل هجوم قانون‌گذاران برای توقف عرضه استیبل کوین BUSD بایننس، ۵.۸٪ کاهش یافته بود.

در ادامه مدیرعامل بایننس اتهامات را تکذیب کرد و در واکنش به این خبر، قیمت BNB تثبیت شد. با این حال، در صورتی که سابقه واکنش بایننس کوین به اتفاقات مختلف را در نظر بگیریم، احتمال ریزش بیشتر قیمت وجود دارد.

این آلت کوین پس از توقف عرضه استیبل کوین BUSD توسط اداره خدمات مالی نیویورک، بیش از ۱۵٪ کاهش یافت. در تصویر زیر به ترتیب از چپ به راست اتفاقات مختلف نمایش داده شده است:

  • توقف فعالیت بایننس در اسرائیل
  • جریمه بایننس توسط بانک مرکزی هلند
  • دستور توقف صدور استیبل کوین BUSD
  • بررسی خدمات مشتقه بایننس توسط نهادهای استرالیایی
  • شکایت CFTC از بایننس
واکنش قیمت بایننس کوین به سرکوب‌های قانونی مختلف در سال ۲۰۲۲
واکنش قیمت بایننس کوین به سرکوب‌های قانونی مختلف در سال ۲۰۲۲ – منبع: TradingView

به همین ترتیب، پس از اینکه بانک مرکزی هلند در جولای (تیر) سال ۲۰۲۲ بایننس را به دلیل ارائه خدمات بدون مجوز ۳.۴ میلیون دلار جریمه کرد، قیمت BNB تا ۱۰.۷۵٪ سقوط کرد. علاوه بر این، پس از توقف فعالیت‌های صرافی بایننس در اسرائیل قیمت بایننس کوین ۲۵٪ کاهش یافت.

تحلیل تکنیکال قیمت بایننس کوین (BNB)

شکایت اخیر کمیسیون معاملات آتی کالا از صرافی بایننس، باعث شده تا الگویی که پیش‌تر در ماه فوریه در حال تشکیل شدن بود، به سمت پایین شکسته شود.

در صورتی که بایننس کوین این الگوی کنج صعودی را به سمت پایین بشکند، احتمالا شاهد اصلاح قیمت ۲۵ درصدی و سقوط آن به ۲۵۰ دلار تا پایان ماه مارس خواهیم بود. در حقیقت، بحران بانکی اخیر و تاثیر مثبت آن بر عملکرد دارایی‌های دیجیتال ممکن است تا بدین جای کار باعث به تعویق افتادن این کاهش قیمت شده باشد.

شکسته شدن الگوی کنج صعودی در نمودار روزانه بایننس کوین
شکسته شدن الگوی کنج صعودی در نمودار روزانه بایننس کوین – منبع: TradingView

همزمان در همین نمودار، الگوی کنج افزایشی دیگری در نمودار روزانه در حال شکل‌گیری است که انتظار می‌رود در طولانی‌مدت، قیمت را تا ۲۰۰ دلار کاهش دهد.

نمودار بایننس کوین تایم فریم روزانه - منبع:
نمودار بایننس کوین تایم فریم روزانه – منبع: TradingView

بنابراین، می‌توان انتظار داشت قیمت بایننس کوین تا ماه آوریل تا ۳۰٪ سقوط کند.

این مطلب صرفا ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید و فروش ارز دیجیتال نیست.
  • دلیل کاهش قیمت BNB چیست؟

قیمت بایننس کوین (BNB) به دلیل شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا آمریکا از صرافی بایننس و مدیرعامل آن کاهش یافته است.

  • در صورت کاهش قیمت BNB، اهداف قیمتی در کجا قرار دارند؟

با توجه به شکسته شدن الگو کنج صعودر در نمودار روزانه BNB به سمت پایین، سطوح ۲۵۰ دلار و ۲۰۰ دلار می‌توانند اهداف قیمتی بایننس کوین باشند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا