اخبار بیت کوین

سیگنال اندیکاتور «باندهای بولینگر» برای رشد ۲ برابری قیمت بیت کوین تا ماه جولای+ تحلیل تکنیکال

بولینگر باند، یک شاخص تحلیل تکنیکال که به طور گسترده استفاده می‌شود، سیگنالی صادر کرده که نشان می‌دهد قیمت بیت کوین می‌تواند در عرض سه ماه دو برابر شود.

به گزارش میهن بلاکچین و بر اساس برداشت تحلیلگران از یک شاخص مومنتوم پرکاربرد، قیمت بیت کوین می‌تواند از ارزش فعلی ۶۹٬۰۰۰ دلاری آن در کمتر از سه ماه دو برابر شود.

باندهای بولینگر خبر از قیمت ۱۴۰٬۰۰۰ دلاری بیت کوین می‌دهند

یک تحلیلگر با نام مستعار تک دو (TechDev) به ۴۴۰٬۰۰۰ دنبال‌کننده خود در پلتفرم X گفت که کندل ماهانه بیت کوین دو ماه متوالی بالاتر از باند بالایی بولینگر باند بسته شده است. وی افزود که هر بار که بیت کوین در گذشته این کار را انجام داده، قیمت آن در سه ماه آینده دو برابر شده است. در نتیجه اگر تاریخ تکرار شود، قیمت بیت کوین تا ماه جولای به حدود ۱۴۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد.

توییت در مورد سیگنال  باندهای بولینگر
منبع: X

در تحلیل تکنیکال، بولینگر باند ابزاری است که مومنتوم و نوسان یک دارایی را در یک محدوده مشخص اندازه‌گیری می‌کند. به طور معمول، هنگامی که قیمت‌ یک دارایی باند بالایی این اندیکاتور را لمس کند، می‌تواند نشان‌دهنده سیگنال اشباع خرید باشد، در حالی که لمس باند پایینی نشان‌دهنده حالت اشباع فروش یک دارایی است.

با این حال، باندهای بولینگر تنها یکی از اندیکاتورهای تکنیکال در دسترس تحلیلگران است و این شاخص با توجه به اینکه از داده‌های قیمت در گذشته و نوسانات آن استفاده می‌کند، بیشتر یک شاخص واکنش‌‌گر است تا پیش‌بینی‌کننده.

اسکاراموچی: قیمت بیت کوین همچنان فضا برای رشد دارد

آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci)، مدیرعامل اسکای بریج کپیتال (SkyBridge Capital) در ۶ آوریل (۱۸ فروردین) در مصاحبه با CNBC پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین می‌تواند در طول این چرخه به ۱۷۰٬۰۰۰ دلار برسد و ارزش بازار آن می‌تواند به حدود نیمی از ارزش کل بازار جهانی طلا برسد:

به نظر من بیت کوین می‌تواند تا نصف ارزش بازار طلا معامله شود که یعنی مارکت کپ آن حدود شش تا هشت تا ۱۰ برابر از اینجا افزایش خواهد یافت. البته این یک شبه اتفاق نخواهد افتاد و نوسانات زیادی وجود خواهد داشت.

مصاحبه اسکارموچی
منبع: X

بیت کوین در حال حاضر دارای ارزش بازار ۱.۳۵ تریلیون دلار است، در حالی که ارزش بازار طلا به ۱۵.۸ تریلیون دلار می‌رسد. اگر قرار باشد بیت کوین با نصف ارزش بازار طلا معامله شود، ارزش بازار آن باید تقریبا ۶ برابر از اینجا رشد کند که منجر به قیمت تقریبا ۴۰۰٬۰۰۰ دلار برای هر بیت کوین خواهد شد.

همچنین، اسکاراموچی ۱۰ صندوق ETF بیت کوین را به عنوان «ماشین فروش» توصیف و استدلال کرد که این صندوق‌ها به افزایش تقاضای خرده‌فروشی و سازمانی برای این دارایی کریپتو ادامه خواهند داد.

ETF های بیت کوین در حال حاضر بیش از ۱۲ میلیارد دلار ورودی خالص به ده صندوق ETF (به استثنای Grayscale) داشته‌اند. در مقابل، زمانی که ETF طلا (GLD) در نوامبر ۲۰۰۴ راه‌اندازی شد، نزدیک به یک سال طول کشید تا به ۱۰ میلیارد دلار ورودی برسد.

اسکاراموچی نیز مانند بسیاری دیگر از مفسران بازار، هاوینگ آتی بیت کوین را که احتمالا در ۲۰ آوریل (۱ اردیبهشت) خواهد بود، به عنوان کاتالیزور اصلی برای افزایش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت ارزیابی کرده است.

گزارش سنتیمنت: فعالیت ETFهای بیت کوین تا هاوینگ پرقدرت ادامه خواهد داشت

به گفته شرکت تجزیه و تحلیل آنچین سنتیمنت (Santiment)، جریان ورودی به ETFها احتمالا تا هاوینگ بیت کوین در اواخر این ماه بالا باقی خواهد ماند.

حجم ETFهای بیت کوین
حجم ETFهای بیت کوین؛ منبع: Santiment

حجم ETFهای اسپات بیت کوین در ماه مارس به ۱۱۱ میلیارد دلار افزایش یافت که تقریبا سه برابر حجم ماه قبل است. این موضوع نشان‌دهنده علاقه به این صندوق‌هاست.

بر اساس داده‌های Farside، ورودی بیت‌کوین به ETFها در پایان هفته گذشته افزایش یافته و بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در ۴ و ۵ آوریل وارد این صندوق‌ها شده است.

پس از هاوینگ منتظر ۶۰۰٪ رشد قیمت بیت کوین نباشید

در طول سه چرخه گذشته، هاوینگ بیت کوین منجر به افزایش شدید نوسانات بازار می‌شد. به طور معمول، پس از هاوینگ انتظار ۳۰ تا ۴۰٪ اصلاح قیمت را داریم و به دنبال آن یک افزایش به بالاترین سقف تاریخی که به طور متوسط ۴۸۰ روز پس از هاوینگ رخ خواهد داد. اما این بار، ETF بیت کوین همه چیز را تغییر داده است.

این بار، اصلاحات بازار قبل از هاوینگ، طبق استانداردهای چرخه‌های قبلی کم عمق بوده و از ۲۵٪ تجاوز نکرده است. در واقع، آخرین کاهش تنها حدود ۱۵٪ بود.

این اصلاح کم عمق احتمالا خبر از یک رالی ملایم‌تر پس از هاوینگ می‌دهد. بنابراین، نمی‌توانیم انتظار افزایش بیش از ۶۰۰٪ قیمت‌ها را که پس از آخرین هاوینگ در سال ۲۰۲۰ شاهد بودیم، داشته باشیم.

از آنجایی که سرمایه‌گذاران ETF نسبت به معامله‌گران ارزهای دیجیتال دید درازمدت‌تری دارند، این به معنای کاهش شدید نوسانات بلندمدت است، داده‌های کوین گلس (CoinGlass) نشان می‌دهد نوسانات تاریخی ۳۰ روزه بیت کوین از بالای ۱۸٪ در آوریل ۲۰۱۳ به حدود ۴٪ در حال حاضر کاهش یافته است.

قیمت بیت کوین (نمودار زرد) در مقابل نوسانات بیت کوین (نمودار سبز)، آوریل ۲۰۱۳ تا آوریل ۲۰۲۴
قیمت بیت کوین (نمودار زرد) در مقابل نوسانات بیت کوین (نمودار سبز)، آوریل ۲۰۱۳ تا آوریل ۲۰۲۴؛ منبع: CoinGlass

سرمایه‌گذارانی که اکنون وارد ETF‌های بیت‌کوین می‌شوند همان سرمایه‌گذارانی هستند که تریلیون‌ها دلار را در ETF‌های S&P 500 سرمایه‌گذاری کرده‌اند. آنها هولدرهای بلندمدت هستند که حداقل مدت سرمایه‌گذاری برای آنها سه سال است و تصمیمات آنها برای خرید یا فروش یک سرمایه‌گذاری توسط محرک‌های بلندمدت، مانند شرایط کلان اقتصاد، تغییرات ساختاری بازار و پتانسیل بازده بلندمدت، دیکته می‌شود. از این رو، با توجه به سلطه آنها بر بازار بیت کوین، اگر همچنان افرادی هستند که ۶۰۰٪ سود از بازار بیت کوین می‌خواهند، باید جای دیگری را جستجو کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در کوتاه مدت

بیت کوین در چند روز گذشته در داخل یک الگوی مثلث متقارن در نوسان بوده که نشان‌دهنده عدم تصمیم‌گیری معامله‌گران در مورد حرکت بعدی آن است.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی در نمودار بالا، ۶۸٬۰۴۹ دلار) به تدریج به حرکت رو به بالای خود ادامه می‌دهد و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت نشان‌دهنده یک برتری جزئی برای گاوهاست. شکست الگوی مثلث و بسته شدن کندل روزانه بالای آن نشان می‌دهد که عدم قطعیت به نفع خریداران بازار تغییر کرده است. در این صورت، قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۷۳٬۷۷۷ دلار و در نهایت به ۸۰٬۰۰۰ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت نتواند الگوی مثلث را به سمت بالا بشکند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این امر نشان می‌دهد که قیمت ممکن است مدتی داخل این الگو نوسان کند. شکست الگوی مثل از پایین به نفع خرس‌ها خواهد بود. این اتفاق می‌تواند شروع کاهش قیمت به ۵۹٬۰۰۰ دلار و سپس به سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی یعنی به ۵۴٬۲۹۸ دلار باشد.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

در تایم فریم ۴ ساعته، شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه صعودی شده و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها دست بالا را دارند. این حرکت صعودی احتمالا با مقاومت سختی در خط روند نزولی مواجه خواهد شد، اما اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، مرحله تثبیت قیمت به پایان می‌رسد. در این صورت، قیمت می‌تواند به ۷۲٬۰۰۰ دلار و متعاقبا به ۷۳٬۷۷۷ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها حاضر به تسلیم شدن نیستند. در این صورت، قیمت به سمت خط حمایت الگوی مثلث متمایل خواهد شد. فروشندگان باید قیمت را به زیر این سطح برسانند تا حرکت نزولی به ۵۹٬۰۰۰ دلار تایید شود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا