اخبار آلتکوین

فصل دیفای (DeFi) در راه است؛ شش پروژه‌ای که باید زیر نظر داشت

با نزدیک شدن بیت کوین به بالاترین سقف تاریخی، تحلیلگران برنستین (Bernstein) انتظار دارند بازیابی بازار کریپتو منجر به بازگشت رونق به بازار دیفای (DeFi) شود. در این گزارش تحقیقاتی اشاره شده است که شش مورد از ۱۰ پروتکل برتر درآمدی، اپلیکیشن‌های دیفای هستند.

به گزارش میهن بلاکچین، برنستین در این گزارش خاطر نشان کرده است که مدیران شرکت‌های دارایی می‌توانند به فکر یک ETF دیفای باشند.

نوبت به ETF دیفای رسیده است؟

کارگزار برنستین روز دوشنبه در گزارش تحقیقاتی گفت که شش مورد از ده پروتکل تولیدکننده برتر درآمد برتر اپلیکیشن‌های دیفای هستند. این اپلیکیشن‌ها عبارتند از: یونی سواپ (Uniswap) ،آوه (Aave) ،میکر (Maker) ،جی ام ایکس (GMX) ،سینتتیکس (Synthetix) و سوشی (Sushi).

در این گزارش آمده است که دیفای در آخرین چرخه بازار به ويژه به دنبال اتفاقات رخ داده در مورد اکوسیستم ترا (Terra) در حال نابودی بود. اما این چرخه از این نظر متفاوت است که بازده آن واقعی است و به ویژه به خاطر شفافیت قانونی، تعجب‌آور نیست که مدیران شرکت‌های دارایی یک صندوق ETF دیفای و صندوق های فعال دیفای را برای راه‌اندازی در نظر بگیرند.

یونی سواپ (Uniswap) بزرگترین صرافی اسپات غیر متمرکز است. در این گزارش آمده است که درآمد یونی سواپ به صورت سالانه می‌تواند از یک میلیارد دلار عبور کند. ضمن اینکه در حال حاضر، ارزش بازار توکن آن (UNI) حدود ۷.۶ میلیارد دلار است.

با توجه به راه‌اندازی قریب‌الوقوع ورژن ۴ یونی سواپ و همچنین پروپوزال حاکمیتی جدید آن که منجر به افزایش قیمت توکن UNI و به دنبال آن رشد دیگر توکن‌های دیفای شد، به نظر می‌رسد در این چرخه شاهد ترند دیفای خواهیم بود.

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا