اخبار خارجی

مدیرعامل ریپل: مصرف انرژی یک تراکنش بیت کوین بیشتر از یک خانوار بریتانیایی است!

برد گارلینگهوس مدیرعامل ریپل در توییت اخیر خود به انتقاد از مصرف انرژی بسیار زیاد شبکه های اتریوم و بیت کوین پرداخت.

گارلینگهوس نظرات خود را در پاسخ به مقاله Telegraph UK عنوان کرد. در این مقاله بیان شده است که مصرف انرژی یک تراکنش بیت کوین بیشتر از میانگین مصرف انرژی یک خانوار بریتانیایی طی دو ماه است.

مدیرعامل ریپل از بیت کوین و اتریوم به دلیل هدر دادن انرژی بسیار زیاد انتقاد کرد در حالی که هیچ مشوقی برای ماینرها در خصوص این موضوع وجود ندارد که مسأله هدر دادن انرژی را جدی و مسئولیت آن را به عهده بگیرند. وی به تاثیرات ارزهای دیجیتال بر محیط زیست به عنوان یک اولویت در تغییرات آب و هوای جهانی اشاره کرد. وی در توییتر نوشت:

مصرف انرژی برای ماینینگ بیت کوین و اتریوم بسیار زیاد است و هیچ مشوقی برای بر عهده گرفتن مسئولیت انتشار آلاینده ها وجود ندارد. این موضوع بسیار تعجب برانگیز است که مسأله مورد نظر جایی در برنامه های مقابله با افزایش بحران آب و هوایی ندارد.

طبق گزارش تلگراف، مقدار انرژی مورد نیاز برای اجرای شبکه های ارز دیجیتال سالانه به ۷۷.۷۸ تراوات ساعت رسیده است که معادل با مقدار مصرف برق کل کشور شیلی می‌باشد.

الکس دووریس (Alex de Vries) متخصص بلاک چین توضیح داده است که انتشار آلاینده ها از یک تراکنش بیت کوین معادل با ۷۸۰,۶۵۰ تراکنش ویزا یا تماشای ۵۲,۰۴۳ ساعت ویدئو در یوتیوب است.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا