اخبار خارجی

قیمت بیت کوین در کمتر از یک ساعت به ۳۸٬۵۰۰ دلار سقوط کرد

اوایل صبح دوشنبه ۲۹ فروردین ماه، قیمت بیت کوین با ۲.۱٪ کاهش در یک ساعت گذشته به زیر ۳۹٬۰۰۰ دلار کاهش یافت.

به گزارش میهن بلاکچین، لحظاتی پیش قیمت بیت کوین بزرگ‌ترین رمزارز بازار تا ۳۸٬۵۰۰ دلار کاهش یافته است. در همین حال، قیمت اتریوم نیز شاهد کاهش ۲.۷۵٪ بوده و به ۲٬۹۱۶ دلار رسیده است.

سایر آلتکوین‌های بزرگ نیز شاهد تغییرات قیمت در یک ساعت گذشته بوده‌اند. رمز ارزهای BNB و XRP نیز با کاهش ۲.۸٪ قیمت به ترتیب به ۳۹۷ دلار و ۰.۷۳ دلار کاهش یافته‌اند. در حالیکه قیمت سولانا و آوالانچ کاهش بیشتری (حدود ۴.۵٪ در یک ساعت) را تجربه کرده‌اند.

داده‌های سایت کوین‌گلس نشان می‌دهد که تنها در یک ساعت گذشته، حدود ۱۱۰ میلیون دلار از معاملات آتی در بازار رمزارزها لیکویید شده است که از این مقدار، بیش از ۹۶.۵٪ آنها را قراردادهای خرید استقراضی (Long) تشکیل داده است. در تصویر زیر قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال را مشاهده می‌کنید.

کاهش قیمت رمزارزهای برتر در یک ساعت گذشته

در تایم فریم ساعتی قیمت بیت کوین دیشب و در آستانه بسته شدن کندل هفتگی خود به زیر خط روند صعودی شکل گرفته از تاریخ ۱۲ آپریل (۲۳ فروردین) سقوط کرد و کندل روزانه و هفتگی آن در قیمت ۳۹,۶۶۰ دلار و زیر این حمایت داینامیک بسته شد. با تثبیت شدن از دست رفتن این حمایت، خرس‌ها کنترل کامل بازار را در دست گرفتند و تنها در چند ساعت قیمت را تا محدوده حمایتی ۳۸,۵۰۰ دلار پایین آوردند.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته

در تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین در یک کانال صعودی در حال حرکت است. این کانال از ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) معتبر بوده است. ضلع پایینی این کانال صعودی در حال حاضر در محدوده ۳۶,۹۰۰ دلار قرار دارد. در صورتی که بیت کوین حمایت ۳۸۵۰۰ دلار را از دست بدهد، محدوده ۳۷,۰۰۰ دلار حمایت سنگینی را خواهد داشت. در صورت از دست رفتن این کانال نزولی می‌توان گفت روند کلی بازار تغییر کرده است و به حالت نزولی درآمده است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا