اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم‌های ۱ و ۴ ساعته و روزانه

بیت کوین در ناحیه مهم ۴۵،۴۰۰ دلاری شاهد جدال سخت خریداران و فروشندگان است. فروشندگان سعی کردند تا قیمت را از این ناحیه پایین‌تر ببرند اما خریداران هنوز موضع خود را حفظ کرده‌اند که نشان می‌دهد سعی در تبدیل این ناحیه به یک سطح حمایتی دارند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ناحیه ۴۴،۳۳۳ دلاری و همچنین شاخص قدرت نسبی مثبت بیت کوین نشان می‌دهد که در مسیر به سمت بالا کمترین مقاومت وجود دارد و سطح مهمی که باید در نظر گرفته شود میانگین متحرک ۲۰۰ روزه واقع در محدوده ۴۸،۲۷۶ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم روزانه

در صورتی که خریداران موفق شوند قیمت را از این سطح بالاتر ببرند، مومنتوم شدت بیشتری خواهد گرفت. پس از آن رالی قیمتی ممکن است با مقاومت جزئی در ۵۰،۰۰۰ دلار مواجه شود، اما در صورت عبور از این سطح، احتمالا تا ۵۲،۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

در سمت مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت پیش‌رو کاهش یابد، فروشندگان دوباره تلاش می‌کنند تا بیت کوین را به زیر ۴۵،۴۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سوق دهند. در صورت تحقق این مهم احتمالا شاهد کاهش قیمت بیت کوین تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۴۱،۶۱۵ دلار خواهیم بود.

اگر نگاهی به نمودار ۴ ساعته بیتکوین بیندازیم متوجه می‌شویم که قیمت از زمان برخورد به خط مقاومت کانال صعودی در حال اصلاح است و خریداران برای بازیابی قیمت در خط روند نزولی با مقاومت سختی مواجه هستند. در صورتی که خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی سوق دهند و حفظ کنند، قیمت بیتکوین احتمالا تا خط مقاومت کانال افزایش خواهد یافت.

نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۴ ساعته

جهش و بسته شدن کندل بالاتر از کانال مذکور می‌تواند بیانگر از سرگیری روند صعودی باشد. از طرف دیگر، در صورتی که قیمت به زیر خط روند نزولی کاهش یابد، فروشندگان قیمت را به ۴۴،۰۰۰ دلار کاهش خواهند داد و اگر این سطح هم شکسته شود، احتمالا شاهد ۴۲،۵۹۴ دلاری شدن قیمت رمزارز BTC خواهیم بود.

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین؛ تایم فریم ۱ ساعت

در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین از منطقه حمایتی ۴۴،۵۰۰ دلاری شروع به افزایش کرد از سطوح مقاومتی ۴۵،۰۰۰ و ۴۵،۵۰۰ دلاری فراتر رفت.

بیت کوین در این مسیر حتی از ۴۶،۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود نیز عبور کرد. با این حال با مقاومت فروشندگان در زیر محدوده ۴۷،۵۰۰ دلاری مواجه شد و با تشکیل اوج قیمت در نزدیکی ۴۷،۴۴۴ دلار، قیمت کاهش یافت.

پس از آن قیمت به زیر حمایت ۴۶،۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته کاهش یافت و به زیر سطح ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی اصلاحی در حرکت صعودی از ۴۴،۲۵۷ دلار تا ۴۷،۴۴۴ دلار رسید. علاوه بر این، در نمودار ساعتی BTC/USD، شاهد کاهش قیمت به زیر خط آبی رنگ صعودی با حمایت نزدیک به ۴۶،۴۰۰ دلار بودیم.

قیمت بیت کوین اکنون در حال آزمایش سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی در موج صعودی از ۴۴،۲۵۷ دلار تا ۴۷،۴۴۴ دلار است و حمایت فوری آن در نزدیکی ۴۵،۸۵۰ دلار قرار دارد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته

حمایت مهم بعدی در نزدیکی ۴۵،۵۰۰ دلار دیده می‌شود اما اصلی‌ترین سطح حمایتی در محدوده ۴۵،۰۰۰ دلاری قرار دارد. در صورتی که قیمت به زیر این محدوده کاهش یابد، احتمالا شاهد فشار فروش در کوتاه مدت خواهیم بود که می‌تواند قیمت را به زیر ۴۴،۲۵۰ دلار کاهش دهد.
در صورتی که قیمت بیت کوین بالاتر از سطح حمایتی ۴۵،۰۰۰ دلاری حفظ شود، احتمالا شاهد جهش جدیدی خواهیم بود. مقاومت فوری پیش روی بیت کوین در ناحیه ۴۶،۲۵۰ دلار و هم سطح با میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. در زمان نگارش این خبر، قیمت لحظه‌ای بیتکوین ۴۶٬۱۹۵ دلار معادل ۱٬۲۵۲٬۰۹۲٬۳۷۷ تومان است.

مقاومت مهم بعدی در نزدیکی ۴۶،۷۵۰ دلار است اما اصلی‌ترین مانع پیش رو، ۴۷،۵۰۰ دلار قرار دارد که در صورت شکسته شدن، احتمالا شاهد افزایش قیمت تا مقاومت ۴۸،۵۰۰ دلاری خواهیم بود.

اندیکاتور MACD ساعتی بیت کوین در ناحیه نزولی سیر می‌کند و شاخص قدرت نسبی (RSI) ساعتی نیز زیر ۵۰ قرار دارد.

منبع
newsbtccointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا