تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و BNB؛ ۲۰ خرداد ۱۴۰۳

قیمت بیت کوین از اوج ۷۲٬۰۰۰ دلاری این هفته خود کمی کاهش یافته اما همچنان بالاتر از ۶۹٬۰۰۰ دلار نوسان می‌کند. انتظار می‌رود بزرگترین ارز دیجیتال بازار این هفته را با حدود ۲٪ رشد به پایان برساند. اگرچه بیت کوین هنوز در شکستن مقاومت سربار خود ناتوان بوده، اما همچنان خریداران به خرید ادامه می‌دهند و می‌توان به روند آتی امیدوار بود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و بر اساس داده‌های وب‌سایت فارساید اینوسترز، این هفته حدود ۱.۷ میلیارد دلار به صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین وارد شده و مجموع کل سرمایه‌گذاری‌ها در این صندوق‌ها به ۱۵.۵ میلیارد دلار رسیده است.

نمای کلی از بازار رمزارزها - منبع: Coin360
نمای کلی از بازار رمزارزها – منبع: Coin360

علیرغم ورود سرمایه هنگفت به ETFها، قیمت بیت کوین دو روز پیش کاهش یافت که به ریزش در بازار آلت کوین‌ها نیز منجر شد. دن کریپتو تریدز (Daan Crypto Trades)، یکی از تحلیلگران مطرح بازار خاطرنشان کرد این سقوط به ریزش ۱.۳ میلیارد دلار از سود باز بیت کوین و ۸۰۰ میلیون دلار از سود باز اتریوم منجر شد. با این حال، به نظر نمی‌رسد این ریزش اشتهای معامله‌گران را برای خرید کور کرده باشد. تحلیلگران شرکت کیوسی‌پی کپیتال معتقدند بیت کوین و اتریوم در حال تشکیل کف محلی خود هستند و احتمالا با اقدامات آتی فدرال رزرو رشد خواهند کرد.

آیا قیمت بیت کوین می‌تواند بالاتر از ۶۹٬۰۰۰ دلار باقی بماند و شروع به افزایش کند؟‌ سرنوشت آلت کوین‌ها چه خواهد شد؟ در این مطلب تحلیل تکنیکال بیت کوین  و BNB را در دو تایم فریم ۱ روزه و ۴ ساعته بررسی کرده‌ایم.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین دو روز پیش به شدت از مقاومت ۷۲٬۰۰۰ دلاری کاهش یافت و نشان داد همچنان فروشندگان در سطوح بالاتر فعال هستند.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

اصلاح قیمت بیت کوین در حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۸٬۶۰۳ دلار) در حال حمایت شدن است، اتفاقی که نشان می‌دهد خریداران همچنان به ریزش‌های قیمتی به عنوان فرصتی برای خرید نگاه می‌کنند. اگر قیمت با قدرت از حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش یابد، می‌توان انتظار داشت دوباره مقاومت ۷۳٬۷۷۷ دلاری آزمایش شود. شکسته شدن این مقاومت می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۸۰٬۰۰۰ دلار و متعاقبا ۸۸٬۰۰۰ دلار برساند.

در سمت مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، می‌توان گفت خریداران تسلیم شده‌اند. در این سناریو بیت کوین می‌تواند میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود در حوالی ۶۵٬۸۰۷ دلار را مجددا آزمایش کند.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد نوسان قیمت بیت کوین بین ۶۶٬۵۰۰ تا ۷۲٬۰۰۰ دلار هستیم. ناتوانی در عبور قیمت از آستانه بالایی این محدوده به اصلاح قیمت بیت کوین منجر شد و این ارز در حال حاضر در حوالی ۶۹٬۰۰۰ دلار در حال پیدا کردن حمایت خود است. به منظور افزایش احتمال افزایش دوباره قیمت تا ۷۲٬۰۰۰ دلار، خریداران باید بیت کوین را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۲۰ دوره‌ای خود حفظ کنند.

در سمت دیگر، اگر قیمت به زیر ۶۸٬۴۲۰ دلار سقوط کند، کفه ترازو به سمت خرس‌ها متمایل خواهد شد. این اتفاق می‌تواند قیمت بیت کوین را تا حمایت ۶۶٬۵۰۰ دلاری کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال BNB

قیمت BNB در تاریخ ۶ ژوئن (۱۷ خرداد) از حوالی ۷۲۲ دلار اصلاح شد. این اصلاح به دلیل فروش معامله‌گران کوتاه‌مدت و سیو سود آنها رخ داد. انتظار می‌رود قیمت در حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۳۹ دلار) حمایت شود.

نمودار BNB تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار BNB تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

جهش دوباره قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را می‌توان به مثبت باقی ماندن احساسات و خرید در کف معامله‌گران نسبت داد. این اتفاق احتمال از سرگیری روند صعودی را افزایش می‌دهد و می‌تواند قیمت BNB را تا هدف الگو در حوالی ۷۷۵ دلار افزایش دهد.

اگر قیمت به ریزش ادامه دهد و به زیر سطح شکست ۶۳۵ دلاری سقوط کند، پیش‌بینی‌های صعودی فاقد اعتبار می‌شوند. در این سناریو قیمت BNB می‌تواند تا خط روند صعودی رسم‌شده در نمودار کاهش یابد.

نمودار ‌BNB تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار ‌BNB تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد سقوط BNB به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای هستیم اما هنوز قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای است. در ادامه خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را مجددا به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برگردانند. در صورت تحقق این مهم، قیمت BNB می‌تواند ابتدا تا ۶۹۵ دلار و سپس ۷۲۲ دلار افزایش یابد.

در سمت مقابل، ریزش دوباره قیمت از حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای می‌تواند نشان‌دهنده تبدیل شدن این سطح به مقاومت باشد، اتفاقی که می‌تواند با ریزش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای همراه شود. اگر این حمایت هم از دست برود، BNB می‌تواند حمایت ۶۳۵ دلاری را دوباره آزمایش کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا