اخبار بیت کوینتحلیل تکنیکال

رشد قیمت بیت کوین همزمان با افزایش دامیننس؛ این‌بار مقاومت ۲۵,۰۰۰ دلار شکسته می‌شود؟

دیروز قیمت بیت کوین موفق شد با رشد حدود ۱۰٪ تا ۲۴,۸۰۰ دلار پیشروی کند. همزمان با آن دامیننس بیت کوین به بالاترین سطح خود از ژوئن ۲۰۲۲ رسیده است. اکنون BTC در فاصله چند ساعت تا اعلام نرخ CPI، مقاومت سنگین ۲۵,۲۰۰ دلار را بالای سر خود می‌بیند.

دیروز صبح در پی اعلام حمایت دولت آمریکا از مشتریان بانک سیلیکون ولی، استیبل کوین USDC به ارزش ۱ دلاری خود بازگشت که اولین محرک مثبت بازار رمزارزها بود. در ادامه نیز بورس شیکاگو (CME) اعلام کرد که قراردادهای آتی (فیوچرز) بیت کوین را در این بازار راه‌اندازی کرده است که دومین خبر مثبت برای بازار محسوب می‌شد.

دیشب نیز جو بایدن، رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که برای جلوگیری از سقوط بانک‌ها در این کشور، باید قوانین نظارتی سختگیرانه‌تری برای حوزه بانکی وضع شود و افزود که هر سپرده‌گذار باید حس کند که دارایی او در امنیت کامل قرار دارد. نکته جالب این است که همزمان با این سخنرانی، قیمت BTC نیز به بالای ۲۴,۰۰۰ دلار افزایش یافت.

اکنون پس از ریزش تا ۱۹,۵۰۰ دلار، قیمت بیت کوین موفق شده در کمتر از ۳ روز حدود ۲۵٪ افزایش یابد. در حال حاضر مجددا بیت کوین برای هجوم به سمت ناحیه مقاومتی ۲۵,۰۰۰ دلار خیز برداشته است که اخیرا چند بار در پشت سر گذاشتن آن ناکام مانده است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

اما امروز قرار است ساعت ۴ بعد از ظهر آمار CPI ماه فوریه اعلام شود. اگر این آمار ۶٪ اعلام شود می‌تواند محرک جدیدی برای ترغیب سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار باشد.

سلطه بیت کوین در حال احیا شدن است

اتفاقات اخیر موجب شده است تا اعتماد به آلت کوین‌ها و استیبل کوین‌ها بین سرمایه‌گذاران کمتر شود و این به معنای حرکت آن‌ها به سمت بیت کوین است. نمودار زیر سلطه بیت کوین بر بازار (دامیننس) را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است اکنون این میزان به بالاترین سطح خود از ماه ژوئن ۲۰۲۲ رسیده است.

نمودار دامیننس بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار دامیننس بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

این بدان معنی است که نقدینگی بازار می‌تواند بیشتر به سمت BTC جذب شود و سبب افزایش قیمت آن شود. در گذشته بیت کوین معمولا زمانی که با مقاومت مهمی رو به رو می‌شدیم، افزایش دامیننس عمدتا منجر به شکست آن مقاومت در حرکت بعدی صعودی می‌شد.

در صورت شکسته شدن این مقاومت می‌توانیم هدف بعدی را برای قیمت بیت کوین،‌حوالی ۲۷,۰۰۰ دلار بدانیم.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا