تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم و BNB و سولانا؛ ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

قیمت بیت کوین چند هفته‌ای است که در محدوده گسترده‌ای بین ۵۶٬۵۵۲ تا ۷۳٬۷۷۷ دلار معامله می‌شود. در حال حاضر پیش‌بینی روند آتی تا حدودی دشوار است چراکه بازار این چنینی معمولا تصادفی و بی‌ثبات هستند. از این رو بهتر است پیش از تصمیم‌گیری‌های هیجانی و ورود هنگفت پول به بازار، منتظر مشخص شدن وضعیت بازار بمانید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر به دلیل بلاتکلیفی بازار معامله‌گران نیز محتاط شده‌اند. بر اساس داده‌های وب‌سایت فارساید اینوسترز، در ۴ روز گذشته در مجموع جریان خالص سرمایه ETFهای بیت کوین منفی بوده است. همچنین بر اساس گزارش هفتگی شرکت کوین شرز، در ۷ روز اخیر ۶۰۰ میلیون دلار از صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال خارج شده که بزرگترین رقم از ۲۲ مارس (۳ فروردین) بوده است.

نمای کلی از بازار رمزارزها - منبع: Coin360
نمای کلی از بازار رمزارزها – منبع: Coin360

با این حال، بررسی بیشتر نشان می‌دهد نهنگ‌ها و مارکت میکرها فعلا آرامش خود را حفظ کرده‌اند و با وجود ریزش، همچنان به بازار امیدوارند. علاوه بر این، تعداد زیادی از معامله‌گران همچنان از تداوم روند صعودی بیت کوین خبر می‌دهند.

آیا قیمت بیت کوین دوباره افزایش خواهد یافت؟ وضعیت آلت کوین‌ها چگونه خواهد شد؟ در این مطلب تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم و BNB را بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

قیمت بیت کوین روز گذشته به کف محدوده ۶۴٬۶۰۲ تا ۷۲٬۰۰۰ دلاری خود سقوط کرد. ناتوانی خریداران در افزایش دوباره قیمت نشان می‌دهد فروشندگان همچنان فشار فروش خود را حفظ کرده‌اند.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۷٬۲۴۹ دلار) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر ۴۰ نشان می‌دهد فعلا کفه ترازو به نفع فروشندگان است. در صورتی که حمایت ۶۴٬۶۰۲ دلاری نیز از دست برود، احتمالا بیت کوین بار دیگر تا ۶۰٬۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

البته، بعید است خریداران به این راحتی پشت حمایت ۶۴٬۶۰۲ دلاری را خالی کنند. در صورت افزایش دوباره قیمت از سطوح فعلی و عبور آن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، می‌توان انتظار داشت رالی جدیدی آغاز شود. در این سناریو بیت کوین ممکن است بار دیگر تا ۷۰٬۰۰۰ دلار صعود کند.

تحلیل تکنیکال اتریوم

قیمت اتریوم در روزهای اخیر بین میانگین‌های متحرک خود در نوسان بوده که از افزایش یا کاهش احتمالی در روزهای آتی خبر می‌دهد

نمودار اتریوم تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار اتریوم تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۵۶۸ دلار) عبور کند، اتریوم می‌تواند به ۳۷۳۰ دلار برسد. این ناحیه مقاومت مهمی است و اگر در هم شکسته شود می‌تواند مسیر را برای صعود تا ۳۹۷۷ دلار باز کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۴۳۶ دلار) سقوط کند، فروشندگان بر بازار مسلط خواهند شد. در این سناریو قیمت اتریوم می‌تواند تا ۳۰۰۰ دلار و نهایتا ۲۸۵۰ دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال BNB

قیمت BNB روز گذشته به زیر حمایت ۵۹۰ دلاری سقوط کرد. با این حال، با ریزش قیمت رفته رفته فشار فروش نیز کاهش یافت و خرس‌ها نتوانستند قیمت را تا حمایت ۵۶۰ دلاری پایین بکشانند.

نمودار BNB تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار BNB تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر خریداران در تلاشند تا قیمت را از میانگین‌های متحرک بالاتر ببرند. در صورت تحقق این مهم، قیمت BNB می‌تواند تا ۶۱۷ دلار صعود کند. این سطح، اهمیت زیادی دارد و شکسته شدن آن می‌تواند نشان‌دهنده پایان روند اصلاحی باشد و مسیر را برای صعود تا ۷۲۲ دلار هموار سازد.

در سمت مقابل، اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد، ممکن است حمایت ۵۶۰ دلاری دوباره آزمایش شود. اگر این حمایت از دست برود، احتمالا BNB تا ۵۳۶ دلار سقوط خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال سولانا

قیمت سولانا روز گذشته به زیر الگوی کانال نزولی سقوط کرد، با این حال، سایه بلند روی کندل روزانه نشان می‌دهد خریداران از فرصت خرید در کف به خوبی استفاده کرده‌اند.

نمودار سولانا تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار سولانا تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۲ دلار) و قرار گرفتن شاخص RSI در محدوده منفی نشان می‌دهد بازار متمایل به فروشندگان است. در صورت ریزش قیمت از سطوح فعلی یا پس زده شدن آن از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، سولانا ممکن است تا حمایت ۱۱۶ دلاری سقوط کند. انتظار می‌رود در این سطح خریداران وارد عمل شوند.

در صورت افزایش قیمت و عبور از خط مقاومت کانال، پیش‌بینی نزولی در کوتاه‌مدت فاقد اعتبار خواهد شد. در این سناریو سولانا می‌تواند تا ۱۷۶ دلار صعود کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا