تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سولانا (SOL)؛ ۷ تیر ۱۴۰۳

بیت کوین در چند ماه گذشته در محدوده بین ۵۶٬۵۵۲ دلار و ۷۳٬۷۷۷ دلار در حال نوسان بوده است که نشان‌دهنده خرید در نزدیکی حمایت و فروش در نزدیکی مقاومت این محدوده است. معمولا زمانی که قیمت برای مدت زیادی در محدوده نوسانی باقی بماند، یک محرک قوی برای شکستن حمایت و یا مقاومت نیاز دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، خرس‌ها تلاش کردند تا قیمت را پس از خبر فروش هولدینگ‌های بیت کوین دولت آلمان و فروش احتمالی پس از بازپرداخت صرافی Mt. Gox به کاربرانش، به زیر حمایت این محدوده بکشانند. اما این استراتژی جواب نداد و خریداران از سطح حمایت دفاع کرده و در حال تلاش برای بازیابی قیمتی هستند.

ورودی مثبت ETF اسپات بیت کوین

ظاهرا سرمایه‌گذاران از ضعف اخیر برای شروع دوباره انباشت استفاده کردند. داده‌های سوسو ولیو (SoSo Value) نشان می‌دهد ۳۱ میلیون دلار در جریان ورودی ETF اسپات بیت‌کوین پس از حدودا ۱.۳ میلیارد دلار خروجی در دو هفته گذشته مشاهده شده است.

هیت مپ عملکرد بازار ارز دیجیتال - منبع: کوین ۳۶۰
هیت مپ عملکرد بازار ارز دیجیتال – منبع: کوین ۳۶۰

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

گاوهای بیت کوین با خرس‌ها نبردی را شروع کردند و در تلاش هستند تا جلوی آنها را از شکستن حمایت بسیار مهم ۵۶٬۵۵۲ دلار بگیرند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها در ۲۴ ژوئن (۴ تیر) قیمت بیت کوین را به زیر ۶۰٬۰۰۰ دلار کاهش دادند، اما سایه بلند کندل روزانه نشان از خرید در سطوح پایین دارد. انتظار می‌رود گاوها در ناحیه ۶۰٬۰۰۰ دلار تا ۵۶٬۵۵۲ دلار در چند روز آتی فعال بمانند؛ چرا که اگر در دفاع از این حمایت شکست بخورند، احتمال کاهش قیمت تا ۵۰٬۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۴٬۸۸۳ دلار، موج آبی رنگ) سطح مقاومت مهمی است که برای صعود باید زیر نظر داشت. یک شکست و بسته شدن کندل قیمت بالای آن نشان از برتری گاوها خواهد داد. در چنین حالتی، احتمالا گاوها تلاشی برای یک رالی به سمت ۷۰٬۰۰۰ دلار داشته باشند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتر

اتر به آرامی در حال کاهش قیمت به حمایت مهم بعدی در ۳٬۰۰۰ دلار است. گاوها در ۲۴ ژوئن (۴ تیر) در کف ۳٬۲۴۰ دلار اقدام به خرید کردند، اما نتوانستند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۵۰۶ دلار، موج آبی رنگ) برسانند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت از سطح فعلی به پایین بازگردد، خرس‌ها بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر ۳٬۲۰۰ دلار برسانند. اگر موفق به این کار شوند، قیمت اتریوم می‌تواند تا سطح ۳٬۰۰۰ دلار کاهش پیدا کند. انتظار می‌رود گاوها با قدرت از ناحیه ۳٬۰۰۰ دلار تا ۲٬۸۵۰ دلار دفاع کنند.

اما گاوها باید تلاش کنند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسانده و حفظ کنند تا کنترل را بدست بگیرند. در چنین سناریویی، راه برای یک روند صعودی به سمت ۳٬۷۳۰ دلار هموار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

سولانا در ۲۴ ژوئن (۴ تیر) با یک بازیابی هوشمندانه توانست دوباره در ۲۵ ژوئن (۵ تیر) وارد الگوی کانال نزولی شود.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها تلاش خواهند کرد در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۳ دلار، موج آبی رنگ) از این رالی بازگشتی جلوگیری کنند. اگر قیمت با شیب تندی از سطح فعلی به پایین بازگردد، قیمت سولانا می‌تواند تا حمایت ۱۱۶ دلاری کاهش پیدا کند. انتظار می‌رود گاوها در این سطح دفاع با تمام قدرت دفاع کنند؛ چرا که یک شکست به زیر این سطح می‌تواند باعث کاهش قیمت تا ۱۰۰ دلار شود.

اما اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، نشان‌دهنده کاهش فشار فروش خواهد بود. در چنین حالتی، قیمت سولانا می‌تواند به بالای خط مقاومت این کانال برسد. یک شکست به بالای این کانال می‌تواند برتری را دوباره به گاوها بازگرداند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا