تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سولانا (SOL)

گاوهای بیت کوین در چند روز گذشته تسلیم خرس‌ها شدند که نشان می‌دهد عرضه بر تقاضا غالب بوده است. طبق داده‌های فارساید اینوستورز (Farside Investors)، ETFهای بیت کوین از ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد)، در ۵ روز معاملاتی ۴ جریان خالص خروجی داشتند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، با این وجود، تحلیلگران معقدند که سرمایه‌گذاران هنوز وحشت زده نشدند و به خرید ادامه می‌دهند. داده‌های سنتیمنت هم نشان می‌دهند که کیف پول‌های با حداقل ۱۰ بیت کوین به ۱۶.۶ میلیون رسیده است که از ژوئن سال ۲۰۲۲ در بالاترین نقطه قرار دارد. این نشان‌دهنده بیش از ۸۰٪ از عرضه بیت کوین است.

خرس‌ها همچنان چیره بر گاوها

با وجود اینکه در کوتاه مدت بیت کوین ضعیف به نظر می‌رسد، همچنان در یک محدوده نوسانی قرار دارد و احتمالا در سطح حمایتی، شاهد خرید باشد. بیت کوین هر چه بیشتر در این رنج قرار داشته باشد، نیروی بیشتری برای خروج نیاز خواهد داشت.

هیت مپ عملکرد بازار ارز دیجیتال - منبع: Coin360
هیت مپ عملکرد بازار ارز دیجیتال – منبع: Coin360

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین نتوانست از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶۶٬۱۸۹ دلار، موج قرمز رنگ در نمودار پایین) به بالا بازگردد که نشان‌دهنده این است که خرس‌ها فشار فروش خود را حفظ کرده‌اند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

حمایت مهمی که باید به آن توجه داشت سطح ۶۴٬۶۰۲ دلار است. اگر این سطح شکسته شود، احتمالا قیمت بیت کوین به ۶۰٬۰۰۰ دلار کاهش پیدا کند. این سطح احتمالا یک حمایت قوی جذب کند، اما اگر خرس‌ها در این سطح پیروز شوند، این احتمال وجود دارد که به سطح ۵۶٬۵۵۲ دلار کاهش پیدا کند.

گاوهای بیت کوین در شرایط سختی قرار گرفتند و زمان آنها در حال به سر رسیدن است. اگر آن‌ها بخواهند بازگشتی داشته باشند، باید قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۷٬۶۱۲ دلار، موج آبی رنگ) برسانند. در صورتی که موفق شوند، قیمت بیت کوین احتمالا تا ۷۰٬۰۰۰ دلار و سپس ۷۲٬۰۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳٬۴۲۱ دلار، موج قرمز رنگ در نمودار پایین) به بالا بازگشت، اما با مقاومت قوی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۶۰۴ دلار، موج آبی رنگ) روبرو شد.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت اتر به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسد، برتری به نفع خرس‌ها خواهد بود. در چنین حالتی قیمت اتر می‌تواند تا سطح روانی ۳٬۰۰۰ دلار و سپس تا حمایت مهم ۲٬۸۵۰ دلاری کاهش پیدا کند. احتمال می‌رود این سطح خرید قوی را جذب کند.

اما اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به بالا بازگردد، نشان‌دهنده خرید در کف توسط گاوها خواهد بود. در چنین سناریویی، احتمال یه رالی به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش پیدا می‌کند. انتظار می‌رود از سطح مذکور نیز به ۳٬۷۳۰ دلار افزایش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا در ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) از خط حمایت کانالی که در نمودار مشاهده می‌شود به بالا بازگشت، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالای میانگین‌های متحرک برسانند که نشان می‌دهد خرس‌ها در حال فروش در رالی‌های بازگشتی هستند.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر این کانال بکشانند تا سپس بتوانند به سطح حمایت مهم ۱۱۶ دلاری کاهش دهند. این سطح از نظر تاریخی یک سطح حمایت قوی بوده است و گاوها تلاش خواهند کرد از آن دفاع کنند.

در صورتی که قیمت به بالا بازگردد و خط مقاومت کانال را بشکند، این دیدگاه منفی برای کوتاه مدت رد خواهد شد. در چنین حالتی، سولانا برای یک رالی به سطح ۱۷۵ دلار تلاش خواهد کرد. انتظار می‌رود در این سطح خرس‌ها مقاومت شدیدی ایجاد کنند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا