تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سولانا (SOL)؛ ۱۶ تیر ۱۴۰۳

بیت کوین به کف خود از فوریه تا الان رسیده است که نشان‌دهنده فشار فروش از روی ترس سرمایه‌گذاران است. اما جهش قوی در بیت کوین و آلت کوین‌های برتر، تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد. این بدان معناست که معامله‌گران در حال خرید در افت فعلی قیمت هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، آدام بک (Adam Back)، بنیان‌گذار و مدیرعامل بلاک‌استریم (Blockstream) معتقد است که این کاهش قیمت‌ها یک الگوی بازار صعودی نرمال هستند و باید به جای فروش، از فرصت خرید در کف استفاده کنند.

ترس، محرک اصلی کاهش قیمت بیت کوین

این ترس با نقد کردن موجودی بیت کوین دولت آلمان و انتظار فروش بازپرداخت طلبکاران از Mt.Gox ایجاد شده است. جیکوب کینگ (Jacob King)، تحلیلگر بازارهای مالی در صفحه X خود بیان کرد که طلبکاران Mt. Gox احتمالا موجودی‌های خود را بفروشند.

طبق داده‌های کوین‌گلس، لیکوییدیشن‌های ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته به بیش از ۶۶۵ میلیون دلار رسیده است که بالاترین مقدار در دو ماه گذشته است.تحلیلگران معتقدند این فشار فروش ادامه پیدا می‌کند و بیت کوین به ۵۰٬۰۰۰ دلار می‌رسد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

پس از ماه‌ها نوسان بیت کوین در یک محدوده بزرگ بین ۵۶٬۵۵۲ لار و ۷۳٬۷۷۷ دلار در ۵ جولای (۱۵ تیر) حمایت آن شکسته شد، اما ظاهرا برای خرس‌ها ادامه فروش در سطوح پایین‌تر سخت شده است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ ویو

گاوها در تلاشند تا سطح ۵۶٬۵۵۲ دلار را دوباره بشکنند. سطوح اشباع فروش شاخص قدرت نسبی (RSI)، اشاره بر یک رالی بازگشتی احتمالی در آینده‌ای نزدیک دارد که احتمالا در نهایت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۲٬۰۵۵، موج آبی رنگ) دلار، با فشار فروش روبرو شود.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایین بازگردد، خرس‌ها تلاش دیگری برای شکستن ناحیه حمایتی ۵۳٬۴۸۵ دلار تا ۵۶٬۵۵۲ دلار خواهند کرد. اگر این ناحیه شکسته شود، قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۵۰٬۰۰۰ دلار کاهش پیدا کند. در صورتی که گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رسانده و حفظ کنند، این سناریو نزولی باطل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اتریوم در چند روز گذشته بین محدوده ۲٬۸۵۰ دلار و ۴٬۰۹۴ دلار در حال معامله بوده است.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

فروش تهاجمی خرس‌ها در ۵ جولای (۱۵ تیر)، قیمت اتریوم را به حمایت محدوده در ۲٬۸۵۰ دلار کاهش داد. شاخص قدرت نسبی نیز به ناحیه اشباع فروش وارد شده است که نشان از یک رالی بازگشتی احتمالی در آینده‌ای نزدیک دارد.

اگر قیمت از سطح فعلی به بالا بازگردد، قیمت اتریوم احتمالا در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۳۷۳ دلار، موج آبی رنگ) با فشار فروش روبرو می‌شود. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایین بازگردد، احتمال شکست حمایت ۲٬۸۵۰ دلاری نیز افزایش پیدا می‌کند. در چنین سناریویی، سطح حمایت بعدی ۲٬۲۰۰ دلار خواهد بود.

گاوها باید قیمت اتریوم را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند تا نوسان در محدوده مذکور همچنان برقرار باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

عدم موفقیت گاوها در شکست میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۵۴ دلار، موج قرمز رنگ) باعث جذب فروش در ۳ جولای (۱۳ تیر) شد.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

قیمت سولانا در ۵ جولای (۱۵ تیر) به نزدیکی حمایت قوی ۱۱۶ دلاری رسید. این سطح در گذشته در ۳ آزمایش مجدد نیز حمایت شده است، لذا گاوها دوباره برای حفظ آن تلاش خواهند کرد. جهش فعلی احتمالا در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۱ دلار، موج آبی رنگ) با فشار فروش روبرو می‌شود.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایین بازگردد، خطر یک شکست نزولی دیگر افزایش پیدا می‌کند. در صورت چنین اتفاقی، قیمت سولانا می‌تواند تا ۱۰۰ دلار کاهش پیدا کند. اما اگر گاوها بتوانند میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه را رو به بالا بشکنند، برتری با آنها خواهد بود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا