تحلیل تکنیکالاخبار بیت کوین

دو روز تا پایان خروج قیمت بیت کوین از «منطقه خطر» مانده است

در ۱۰ می که ناحیه خطر پس از هاوینگ، گاوهای بازار را ترساند و سطح حمایت روانی بیت کوین در ۶۰٬۰۰۰ دلار را به چالش کشید. اکنون به گفته یک تحلیلگر تنها ۲ روز به خروج بیت کوین از منطقه خطر باقی مانده است. آیا بیت کوین در آستانه کلوز کندل هفتگی، به سلامت از این منطقه خارج خواهد شد؟

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، طبق داده‌های تریدینگ ویو، در بازه زمانی یک روزه، کف قیمتی بیت کوین در ۱۰ می در صرافی بیت‌استمپ (Bitstamp) به ۶۰٬۱۹۰ دلار رسید.

نمودار قیمت بیت کوین در بازه زمانی ۱ ساعته - منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین در بازه زمانی ۱ ساعته – منبع: تریدینگ ویو

آیا گاوها در حال تسلیم شدن هستند؟

یک ریزش ناگهانی باعث شد تلاش گاوها برای حفظ سطح ۶۳٬۰۰۰ دلاری بی‌فایده باشد.

تریدر مطرح اسکیو (Skew) در پلتفرم X (توییتر سابق) بیان کرد:

کندل ماهیانه با قیمت کمتری باز می‌شود و خریداران ماهیانه نیز از بازار خارج شدند. به نظر من اگر گاوها قیمت بالاتری بخواهند و قصد داشته باشند این روند نزولی را بشکنند، الان وقتش است.

وی در ادامه افزود:

خصوصا که ناحیه مهم برای گاوها برای دست به کار شدن بین ۶۰٬۸۰۰ دلار تا ۶۱٬۰۰۰ دلار (از قضا کف ناحیه نوسانی) است.

نمودار نقدینگی بیت کوین/تتر - منبع: Material Indicators
نقشه نقدینگی سفارشات بیت کوین/تتر – منبع: Material Indicators

با اظهار نظر در مورد این رویدادها، Material Indicators بیان کرد که بازیگران سازمانی با حجم بالا ممکن است در این جریان دخیل باشند.

در بخشی از یک پست X آمده است:

فرض من بر این است که برخی نهادهای سازمانی ممکن است نخواهند شاهد رشد بیت‌کوین در آخر هفته و در حالی که بازار ETF بیت‌کوین بسته است، باشند.

نمودار نقدینگی سفارشات (Order Book) در بزرگترین صرافی جهان، بایننس، یک بلوک جدید در حدود ۶۲٬۵۰۰ دلار را نشان می‌دهد که Material Indicators پیش‌بینی کرده است می‌تواند پس از بسته شدن کندل هفتگی برداشته شود.

این تحلیلگر در ادامه افزود:

اگر این دیوار فروش برای پایین آوردن قیمت پایین بیاید، تعجب نخواهم کرد. همچنین اگر بعد از بسته شدن کندل هفتگی در روز یکشنبه شاهد رشد قیمتی باشیم، باز هم تعجب نخواهم کرد.

خروج از «منطقه خطر» با بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین

رکت کپیتال (Rekt Capital)، تریدر و تحلیلگر محبوب، با به‌روزرسانی دیدگاه خود در رابطه با رفتار قیمت بیت کوین پس از رویداد هاوینگ در ماه گذشته، زمان پایان ضعف بیت‌کوین را نیز پیش‌بینی کرده است:

بیت کوین در هفته‌های پس از هاوینگ، مایل به کاهش قیمت بود، اما چیزی نمانده است این منطقه خطر به پایان برسد.

در پایان آوریل، این تحلیلگر یک کاهش شدید قیمتی را در بازه زمانی دو هفته برای بیت کوین پیش‌بینی کرده بود که در نهایت به شکل یک کاهش موقت به کف دو ماهه ۵۶٬۵۰۰ دلار محقق شد.

وی در ادامه بیان کرد:

بیت کوین مانند سال ۲۰۱۶، در بازه سه هفته پس از هاوینگ، سایه‌ای به زیر کف ناحیه انباشت مجدد زد. بنابراین از نظر قیمتی، منطقه خطر پس از هاوینگ که با رنگ بنفش مشخص شده، در دو روز به پایان می‌رسد.

از نظر وی ناحیه انباشت مجدد، هر قیمتی پایین‌تر از ۶۱٬۰۸۱ دلار است.

منبع: Rekt Capital
منبع: Rekt Capital

Rekt بیان کرد که بیت کوین در حال حاضر در مرحله اصلاح پیش‌ از هاوینگ است که در سال ۲۰۱۶ یک بار تایید شد و ۴۸٪ رشد در ۳۰ دسامبر، یعنی ۶ ماه بعد تا قیمت ۹۷۳ دلار را تجربه کرد.

با این حال، به گفته تیموتی پترسون (Timothy Peterson)، بنیان‌گذار و مدیر سرمایه‌گذاری در Cane Island Alternative Advisors، قیمت بسیار جاه‌طلبانه‌تری را برای بیت کوین پیش‌بینی کرده است.

پترسون با اشاره به این نمودار تخمین می‌زند که قیمت فعلی بیت کوین ممکن است تا آغاز سال ۲۰۲۵ تقریبا شش برابر شود.

او در پست ۱۱ می در X توضیح داد:

بر اساس الگوهای قبلی، می‌توانیم حدس بزنیم که اوج ارزش این چرخه بین ۱۷۵٬۰۰۰ دلار تا ۳۵۰٬۰۰۰ دلار در ۹ ماه آینده خواهد بود.

پیترسون افزود:

بر اساس تاریخ، می‌توان گفت که این بازار صعودی در ژانویه ۲۰۲۵ به پایان می‌رسد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا