اخبار بیت کوین

۲۹۵ میلیون دلار پول جدید به ETFهای بیت کوین وارد شد؛ سرمایه‌گذاران در کف خریدند

علیرغم وضعیت روزهای اخیر بیت کوین و بازار کریپتو، ETFهای اسپات آمریکایی این ارز دیجیتال روز گذشته در مجموع ۲۹۵ میلیون دلار ورودی را به ثبت رساندند که بیشترین میزان ورود سرمایه در بیش از یک ماه اخیر است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این اولین روز در سه‌هفته معاملاتی گذشته است که جریان خالص ورودی تمام صندوق‌ها به رنگ سبز بوده و خروجی سرمایه‌ای را تجربه نکرده‌اند.

بیشترین ورودی سرمایه به ETFهای بیت کوین در یک ماه اخیر

از میان مجموع ورودی‌ها، صندوق iShares بلک راک با ۱۸۷.۲ میلیون دلار بیشترین میزان ورودی سرمایه روزانه را به ثبت رسانده است و پس از آن، صندوق Wise Origin شرکت فیدلیتی قرار دارد. جالب اینجاست که حتی صندوق GBTC شرکت گری اسکیل نیز برخلاف عادت چند ماهه اخیر خود با ورودی سرمایه همراه بود و بیش از ۲۵.۱ میلیون دلار ورودی را تجربه کرد.

این بزرگترین میزان ورودی سرمایه از ۵ ژوئن (۱۶ خرداد) است. در آن زمان ۴۸۸ میلیون دلار سرمایه جدید به صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین وارد شد.

جزییات ورودی و خروجی سرمایه به ETFهای بیت کوین - منبع: Farside
جزییات ورودی و خروجی سرمایه به ETFهای بیت کوین – منبع: Farside

نقدینگی جدید سرمایه‌گذاران در حالی به ETFها وارد می‌شود که نگرانی گسترده‌‌ای در رابطه با فروش سنگین بیت کوین از سوی دولت آلمان و بازپرداخت بدهی طلبکاران صرافی Mt. Gox وجود دارد.

تا به امروز دولت آلمان بیش از ۲۶٬۲۰۰ واحد بیت کوین، با ارزشی بالغ بر ۱.۵ میلیارد دلار را به صرافی‌ها و مارکت میکرها منتقل کرده است. بر اساس داده‌های پلتفرم آرکهام اینتلیجنس، در زمان نگارش این مطلب آلمان هنوز ۲۷٬۴۶۰ واحد بیت کوین دیگر معادل ۱.۵۷ میلیارد دلار در اختیار دارد.

در همین حال نگرانی‌هایی در رابطه با بازپرداخت بدهی طلبکاران صرافی Mt. Gox و فروش ۸.۵ میلیارد دلار بیت کوین در ماه‌های آتی وجود دارد. با این حال، برخی از تحلیلگران می‌گویند این نگرانی‌ها و ترس از فشار فروش ممکن است بیش از حد باشد.

قیمت بیت کوین طی دو هفته اخیر کاهش یافته و در تاریخ ۵ جولای به ۵۳٬۶۰۰ دلار سقوط کرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا