اخبار خارجی

تحلیل قیمت بیت کوین؛ سطوح مقاومتی و حمایتی در چه نواحی قرار دارند؟

پس از رالی قیمتی بیت کوین در روز جمعه اکنون وضعیت پیش روی پادشاه ارزهای دیجیتال مبهم به نظر می‌رسد. این در حالی است که بیش از هر زمان دیگری بیت کوین با سهام شرکت‌های حوزه تکنولوژی بازار نزدک همبستگی قیمتی پیدا کرده است. در این میان شناخت سطوح حمایتی و مقاومتی پیش روی بیت کوین می‌تواند در تحلیل وضعیت بازار بسیار راهگشا باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، تحلیلگر مطرحی با نام جاستین بنت (Justin Bennett) در ویدیویی در پلتفرم یوتیوب به بررسی نواحی مقاومتی و حمایتی بیت کوین پرداخته است. او معتقد است ناحیه بین قیمت‌های ۴۰,۰۰۰ تا ۴۲,۰۰۰ دلار سطحی مقاومتی را برای BTC ساخته‌اند و در طرف مقابل ناحیه بین ۳۵,۰۰۰ تا ۳۶,۰۰۰ دلار نقش حمایتی را ایفا می‌کند.

بنت معتقد است اگر بیت کوین بتواند از سد مقاومت ۴۲,۰۰۰ دلار عبور کند خواهد توانست در گام اول تا محدوده ۴۵,۰۰۰ تا ۴۶,۰۰۰ دلار صعود کند و هدف بعدی آن ناحیه مقاومتی بین ۵۰,۰۰۰ تا ۵۳,۰۰۰ دلار باشد. او افزود:

من با نظر کسانی که اعتقاد دارند قیمت بیت کوین در طی هفته‌های آینده حرکت شدیدی را به سمت بالا یا پایین انجام خواهد داد، موافق هستم. بیش از آنچه که من فکر می‌کردم این حرکت طول کشیده است.

در همین حال داده‌ها نشان می‌دهد که همبستگی بین قیمت بیت کوین با بازار نزدک (Nasdaq) و به خصوص سهام شرکت‌های حوزه تکنولوژی به اوج ۲ سال اخیر خود رسیده است. تحلیلگران علت این قضیه را وجود شک و تردید در بازار به دلیل فعالیت‌های نهادهای نظارتی می‌دانند. در این میان سیاست انقباضی فدرال رزرو در بالا بردن نرخ بهره از مهمترین عوامل وجود تردید در بازار رمز ارزها است.

نمودار همبستگی بیت کوین با بازار نزدک
نمودار همبستگی بیت کوین با بازار نزدک

فاکتور دیگر در تعیین سطوح حمایتی و مقاومتی جریان ورودی و خروجی سرمایه به بیت کوین است. داده‌ها نشان می‌دهند در حدود قیمتی ۳۸,۰۰۰ دلار تعداد ۸۳۵,۰۰۰BTC از سمت ۱.۲۷ میلیون آدرس خریداری شده است. همچنین در حدود قیمت ۳۵,۰۰۰ دلار تعداد ۲۹۱,۰۰۰BTC از طرف ۷۱۴,۰۰۰ آدرس خریداری شده است. بنابرین این سطوح نیز می‌توانند در نقش ناحیه حمایتی باشند.

شاخص دیگر در تعیین وضعیت بازار نرخ ورود BTC به صرافی‌ها است. در بازه زمانی بین می و ژوئن (اردیبهشت و خرداد) سال ۲۰۲۱ و در طی ریزش قیمتی بیت کوین، این شاخص به تعداد ۱۳۰,۰۰۰BTC رسیده بود. در صورتی که این میزان در طی دوره اخیر برابر ۸۰,۰۰۰BTC بوده است. این موضوع نشان می‌دهد تعداد کمتری بیت کوین در صرافی‌ها برای فروش وجود دارد و هولدرها تصمیم به فروش دارایی خود ندارند.

به هر حال مومنتوم حرکتی بیت کوین هنوز نزولی است اما هولدرهای بلندمدت بیت کوین در چند ریزش قیمتی بیت کوین نشان داده‌اند، در این نواحی نسبت به فروش دارایی‌های خود اقدام نمی‌کنند.

وضعیت قیمت اتریوم

جاستین بنت ۲ احتمال را برای آینده قیمت اتریوم مطرح کرد. در حالت اول اگر اتریوم به زیر سطح ۲,۵۰۰ دلار کشیده شود، ریزش تا ۲,۲۰۰ دلار محتمل خواهد بود. در این حالت اگر قیمت بیت کوین به کمتر از ۳۵,۰۰۰ دلار رسیده باشد، انتظار ریزش تا ۲,۰۰۰ دلار را برای اتریوم خواهیم داشت.

در طرف مقابل اگر اتریوم در بالای سطح ۲,۹۰۰ دلار تثبیت شود، هدف بعدی محدوده بین ۳,۱۰۰ تا ۳,۲۰۰ دلار خواهد بود.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا