تحلیل تکنیکال

تحلیل کوتاه مدت قیمت بیت کوین؛ 6 تیر 1401

بیت کوین نشانه‌های مثبتی در سطح فعلی قیمت خود بالاتر از ۲۱,۰۰۰ دلار نشان می‌دهد. ممکن است به زودی شاهد افزایش قیمت و حتی عبور از سطح مقاومتی ۲۱,۷۵۰ دلار باشیم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از Newsbtc، قیمت بیت کوین به نظر می‌رسد در حال تثبیت خود بالاتر از سطح مقاومتی ۲۰,۰۰۰ دلار است. قیمت BTC توانسته است با عبور از سطح ۲۰,۵۰۰ دلار به محدوده صعودی و مثبت وارد شود.

در این خصوص شاهد ایجاد روند صعودی ثابت به بالاتر از سطح قیمت ۲۱,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته بودیم. هرچند، خرس‌ها در سطوح قیمت ۲۱,۷۰۰ و ۲۱,۷۵۰ دلار مجددا فعال شدند. اوج قیمت بر روی ۲۱,۷۸۰ دلار ثبت شد و سپس اصلاح قیمت شروع شد.
در ادامه، قیمت بیت کوین به کمتر از ۲۱,۵۰۰ دلار رسید و شاهد عبور از سطح اصلاحی فیبوناچی ۲۳.۶٪ به وجود آمده در روند صعودی از ۱۹,۷۵۰ به ۲۱,۷۸۰ دلار بودیم. قیمت این رمزارز اکنون بالاتر از ۲۱,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. سطح مقاومتی اولیه نزدیک به ۲۱,۲۵۰ دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ساعتی منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ساعتی منبع: تریدینگ ویو

سطح مقاومتی مهم بعدی بر روی ۲۱,۷۵۰ دلار قرار دارد. عبور از این سطح مقاومتی می‌تواند به افزایش قابل توجه قیمت منجر شود. در این صورت، قیمت بیت کوین ممکن است به بالاتر از ۲۲,۲۰۰ دلار برسد.

از طرف دیگر، در صورتی که قیمت بیت کوین نتواند از سطح مقاومتی ۲۱,۷۵۰ دلار عبور کند، ممکن است با کاهش قیمت دیگری مواجه شویم. سطح حمایتی اولیه بر روی ۲۱,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است.
اولین سطح حمایتی بعدی نزدیک به ۲۰,۷۵۰ دلار است. این سطح حمایتی نزدیک به سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰٪ روند صعودی از ۱۹,۷۵۰ به ۲۱,۷۸۰ دلار است. عبور از سطح حمایتی ۲۰,۷۵۰ دلار می‌تواند در کوتاه‌مدت فشار بسیار زیادی بر گاوها وارد کند. در این صورت، قیمت BTC ممکن است به ۲۰,۰۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD ساعتی: اندیکاتور MACD در محدوده صعودی در حرکت است و خط مکدی در حال عبور از خط سیگنال است.
اندیکاتور RSI ساعتی: اندیکاتور RSI در حال در نزدیکی سطح ۵۰ قرار دارد و نشان‌دهنده تعادل در بازار است.
سطوح حمایتی مهم: ۲۱,۰۰۰ و ۲۰,۷۵۰ دلار.
سطوح مقاومتی مهم: ۲۱,۲۵۰، ۲۱,۷۵۰ و ۲۳,۰۰۰ دلار.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا