اخبار خارجی

فیدلیتی: بیت کوین شکل برتری از پول است

شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی گفته است بیت کوین باید جدا از سایر رمزارزهای بازار در نظر گرفته شود و هیچکدام از آلت کوین‌ها به ویژگی‌های این رمزارز نزدیک نمی‌شوند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، کارگزاری بین‌المللی فیدلیتی (Fidelity) گزارشی در خصوص بیت کوین با عنوان «بیت کوین در صدر رمزارزها» منتشر کرده است. این ارائه‌دهنده خدمات مالی اذعان داشته است که بیتکوین باید جدا از سایر رمزارزها در نظر گرفته شود.

در این گزارش بیان شده است که بیت کوین از لحاظ ویژگی‌های فاندامنتال، متفاوت از هزاران رمزارز حاضر در بازار است و هیچکدام از رمزارزها به عنوان یک «ابزار پولی» نمی‌توانند از Bitcoin پیشی بگیرند. 

در گزارش فیدلیتی، بیت کوین به عنوان شکل برتری از پول و فراتر از یک فناوری خوانده شده است. پادشاه رمزارزها ایمن‌ترین و غیرمتمرکزترین شکل دارایی است و هرگونه بهبود با نکات مثبت مختلفی همراه می‌شود. در این گزارش آمده است:

بیت کوین دارای بسیاری از ویژگی های خوب پول است و ترکیبی است از کمیاب بودن و ماندگاری طلا، و سهولت در استفاده و ذخیره‌سازی و قابل انتقال بودن ارز فیات.

فیدلیتی معتقد است که Bitcoin تمام ویژگی‌های شکل صحیح و مناسب پول را در اختیار دارد زیرا هیچ سازمانی آن را کنترل و مدیریت نمی‌کند و سود سهامی پرداخت نمی‌کند و جریان پول ندارد. ماهیت کمیاب و غیرمتمرکز بیت کوین به ویژگی‌های این رمز ارز به عنوان یک ابزار پولی کم‌نقص اضافه می‌شود.

در این گزارش آمده است:

ما هرگز پیش‌بینی نمی‌کنیم که فقط یک شکل از پول در آینده وجود خواهد داشت اما معتقدیم یک کالایی که عملکرد پول را دارد با در اختیار داشتن اثر بسیار قوی شبکه می‌تواند بر اکوسیستم دارایی های دیجیتال تسلط پیدا کند.

فیدلیتی بیتکوین را به عنوان نقطه ورود سرمایه‌گذاران سنتی به بازار رمزارزها می‌داند و توصیه کرد که سرمایه‌گذاران باید از دو نگرش جداگانه برای سرمایه‌گذاری در رمزارزها استفاده کنند. یک نگرش باید بر بیت کوین به عنوان ابزار پولی معطوف باشد و نگرش دوم باید بر سایر رمزارزها که ویژگی‌های مشابه با سرمایه‌گذاری خطرپذیر دارند متمرکز شود.

ساتوشی ناکاموتو خالق ناشناس Bitcoin قصد داشت تا این رمزارز شکل صحیح و مناسبی از پول باشد و طرفداران این رمزارز برتر بازار نیز طی یک دهه گذشته، نظر مشابهی با ساتوشی ناکاموتو را عنوان کرده‌اند. این نکته که یکی از ارائه‌دهندگان بین‌المللی خدمات مالی (فیدلیتی)، بیت کوین را به عنوان شکل برتری از پول می‌داند، نشانه‌ای از پذیرش گسترده بیت کوین در آینده می‌تواند باشد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا