اخبار خارجی

بازگشت بیت کوین به بالای ۲۰,۰۰۰ دلار؛ احساسات بازار در حال تغییر است؟

قیمت بیت کوین از دیروز ظهر همگام با بازارهای بورس جهانی روند صعودی به خود گرفته است و توانسته با عبور از مقاومت‌های ۱۹,۴۰۰ دلار، ۱۹,۷۰۰ دلار و ۲۰,۰۰۰ دلار خود را تا مرز ۲۰,۵۰۰ دلار بالا بکشد. این قضیه موجب شد تا آلت کوین‌ها نیز رشدهای خوبی را تجربه کنند که بهترین عملکرد در میان آلت‌های مطرح مربوط به متیک، یونی و سولانا با رشدهای بیش از ۱۰٪ بوده است.

به گزارش میهن بلاکچین، بیت کوین پس از سپری کردن یک هفته سخت اکنون دوباره به بالای محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار بازگشته است. این در حالی است که کندل هفتگی قیمت بیت کوین در بامداد دوشنبه در قیمت ۱۹,۳۱۵ دلار بسته شده بود. بازارهای سهام نیز پس از سپری کردن تعطیلات آخر هفته خود، این هفته را سبزپوش شروع کردند به نخوی که شاخص‌های S&P500 و NASDAQ100 به ترتیب با ۱.۰۵٪ و ۰.۷۱٪ رشد مواجه شدند. قیمت بیت کوین اخیرا همبستگی زیادی با این شاخص‌ها پیدا کرده است.

داده‌های پلتفرم کوین گکو نشان می‌دهد که با رشد اخیر ارزش کل بازار رمزارزها اکنون به ۹۵۵ میلیارد دلار رسیده است. در چنین شرایطی آلت کوین‌ها نیز رشدهای خوبی از خود نشان دادند. اتریوم به عنوان دومین رمزارز بازار با نزدیک به ۱۰٪ رشد خود را به بالای ۱,۱۵۰ دلار رسانده است و BNB نیز با ۸.۵۷٪ رشد در محدوده ۲۳۵ دلار قرار دارد. در میان ۲۰ پروژه مهم رمزارزها، MATIC بهترین عملکرد را در ۲۴ ساعت گذشته با ۱۶.۷۳٪ رشد نشان داده است. در رتبه‌های بعدی نیز رمزارزهای UNI و SOL قرار دارند که به ترتیب ۱۳.۵۷٪ و ۱۰.۱۹٪ رشد کرده‌اند.

اما بدترین عملکرد مربوط به رمزارز بومی صرافی بیت فینکس یعنی LEO بوده است که ۲.۱۸٪ کاهش قیمت داشته است. ریپل نیز نتوانسته عملکرد چندان مطلوبی از خود نشان دهد و هنوز زیر محدوده ۰.۳۳ دلار به سر می‌برد.

نمای کلی بازار رمزارزها منبع: کوین ۳۶۰
نمای کلی بازار رمزارزها منبع: کوین ۳۶۰

شاخص ترس و طمع بازار رمزارزها نیز با ۵ واحد افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۹ رسیده است و در مرز خارج شدن از ناحیه ترس شدید قرار دارد.

شاخص ترس و طمع بازار رمزارزها منبع: آلترنیتیو
شاخص ترس و طمع بازار رمزارزها منبع: آلترنیتیو

داده‌های کوین گلس گویای این مطلب است که در ۲۴ ساعت گذشته مبلغ ۱۵۸ میلیون دلار در صرافی‌ها لیکویید شده است که ۸۷٪ آن مربوط به موقعیت‌های شورت بوده است.

در شرایط کنونی مقاومت‌های ۲۰,۸۰۰ دلار و ۲۱,۷۰۰ دلار سد راه بیت کوین برای ادامه روند شکل گرفته هستند. ضمن اینکه بالاتر از این سطوح میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای بیت کوین قرار دارد که اکنون نقش مقاومتی به خود گرفته است و در محدوده ۲۲,۵۰۰ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو
منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا