تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ 6 اردیبهشت 1401

قیمت بیت کوین پس از شکستن حمایت ۳۹،۲۰۰ دلاری در منطقه نزولی باقی ماند. در ادامه، بزرگترین رمزارز بازار به زیر ۳۸،۵۰۰ دلار سقوط کرد اما با حمایت خریداران در نزدیکی ۳۸،۲۰۰ دلار مواجه شد. این حمایت باعث شد تا BTC خود را به بالای میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته خود در ۳۹,۷۰۰ دلار برساند و موقعیت خود را در آنجا تثبیت کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت کوین نیوز، دیروز کف قیمتی روزانه بیت کوین در نزدیکی ۳۸،۲۰۰ دلار تشکیل شد و پس از آن قیمت افزایش یافت. قیمت بیت کوین به ترتیب مقاومت‌های ۳۹،۲۰۰ دلاری و ۳۹،۵۰۰ دلاری را به سمت بالا شکست و از سطح ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی اصلاحی که از افت از ۴۲،۹۵۰ دلار تا ۳۸،۲۰۰ دلار شکل گرفته بود، فراتر رفت.

بیت کوین در مسیر صعود خود، خط روند نزولی مهمی که با مقاومت ۳۹،۵۵۰ دلار در نمودار ساعتی آن قرار داشت را به سمت بالا شکست. در حال حاضر، پادشاه رمزارزها به بالای ۴۰،۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته خود بازگشته است.

نزدیک‌ترین مقاومت به بیت کوین در نزدیکی ۴۰،۵۵۰ دلار قرار دارد که نزدیک به سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی در افت از ۴۲،۹۵۰ تا ۳۸،۲۰۰ دلار قرار دارد. مقاومت کلیدی بعدی ۴۰،۹۵۰ است و در صورتی که قیمت از این مقاومت و ۴۱،۰۰۰ دلار فراتر برود، می‌توان انتظار داشت رشد ادامه داشته باشد.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ ساعته

در ادامه بیت کوین حتی می‌تواند از مقاومت ۴۱،۲۰۰ دلاری خود نیز بالاتر برود. مقاومت اصلی بعدی ممکن است در ناحیه ۴۱،۸۰۰ دلاری قرار داشته باشد.

در سمت مقابل، اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۴۱،۰۰۰ دلاری را به سمت بالا بشکند، ممکن است با اصلاح قیمت مواجه شویم. نزدیک‌ترین حمایت در مسیر بیت کوین ۴۰،۰۰۰ دلار است.

حمایت اصلی بعدی در نزدیکی ۳۹،۷۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته دیده می‌شود. در صورتی که کندل قیمت زیر این محدوده بسته شود، ممکن است با افت دیگری مواجه شویم و قیمت بیت کوین تا ۳۹،۰۰۰ دلار کاهش یابد.

شاخص MACD به آرامی در حال افزایش شتاب خود در ناحیه صعودی است و اندیکاتور RSI همزمان با افزایش قیمت رشد کرده است و واگرایی در آن دیده نمی‌شود. این شاخص در نزدیکی سطح ۶۹ قرار دارد.

  • مقاومت‌های مهم بیت کوین (BTC) در کجا قرار دارند؟

در حال حاضر اولین مقاومت بیت کوین در ۴۰,۵۵۰ دلار واقع شده است و پس از آن ۴۰,۹۵۰ دلار، ۴۱,۲۰۰ دلار و ۴۱,۸۰۰ دلار مقاومت‌های کلیدی کوتاه مدت BTC هستند.

  • حمایت‌های مهم بیت کوین (BTC) در کجا قرار دارند؟

در حال حاضر اولین حمایت بیت کوین در حمایت روانی ۴۰,۰۰۰ دلار واقع شده است و پس از آن میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته در حوالی ۳۹,۷۰۰ دلار و همچنین ۳۹,۰۰۰ دلار حمایت‌های کلیدی کوتاه مدت BTC هستند.

منبع
newsbtc

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا