تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت کوین نتوانست بازیابی خود را در این هفته حفظ کند و این نشان می‌دهد که خرس‌ها قصد ندارد تسلیم شوند و از رالی‌ها برای فروش استفاده می‌کنند. با این وجود گاوها یک شروع طوفانی در روز اول هفته داشتند و ظاهرا حرکت آنان نیز مومنتوم کافی برای رشد بیشتر دارد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، با این حال، تحلیلگران همچنان نسبت به عملکرد قیمت در چرخه پساهاوینگ خوشبین هستند. به گفته تیموتی پترسون، بنیان‌گذار و مدیر سرمایه گذاری Cane Island Alternative Advisors، قیمت بیت کوین می‌تواند در ۹ ماه آینده به «بین ۱۷۵٬۰۰۰ تا ۳۵۰٬۰۰۰ دلار» برسد. پترسون در یک پست X (توییتر سابق) هشدار داد که «این بازار صعودی در ژانویه ۲۰۲۵ به پایان خواهد رسید».

نقشه حرارتی بازار ارز دیجیتال - منبع: Coin360
نقشه حرارتی بازار ارز دیجیتال – منبع: Coin360

علیرغم پرایس اکشن منفی، شرکت‌های مالی سنتی خاصی، بیت کوین را همچنان به سبد خود اضافه می‌کنند. جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) و ولز فارگو (Wells Fargo) در پرونده ۱۰ می (۲۱ اردیبهشت) خود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده گزارش دادند که در صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین سرمایه‌گذاری کردند. اگرچه خرید بیت کوین آنها اندک است، اما به نظر می‌رسد گامی در مسیر درست باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

خریداران با موفقیت توانستند از سطح ۵۹٬۶۰۰ دلار دفاع کنند، اما نتوانستند قیمت بیت کوین را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۲٬۶۵۰ دلار، موج آبی رنگ) برسانند. این نشان‌دهنده جنگ شدیدی بین گاوها و خرس‌ها است.

شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان می‌داد که برتری با خرس‌هاست. با این وجود گاوها توانستند با موفقیت قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر موفق به حفظ قیمت در بالای این سطح شوند، قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۶۷٬۲۵۰ دلار افزایش پیدا کند. خریداران برای شروع یک رالی به سمت ۷۳٬۷۷۷ دلار، باید این مقاومت را بشکنند.

در مقابل، اگر سطح ۵۹٬۶۰۰ دلار شکسته شود، بیت کوین می‌تواند دوباره کف قیمتی ۱ می (۱۲ اردیبهشت) در ۵۶٬۵۵۲ دلار را تست کند. احتمالا در این سطح، حمایت خریداران را شاهد باشیم، اما اگر خرس‌ها بتوانند این سطح را نیز بشکنند، قیمت بیت کوین می‌تواند تا سطح ۶۱.۸٪ فیبوناچی اصلاحی در ۵۴٬۲۹۸ دلار کاهش پیدا کند.

شیب میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعت درحال مسطح‌شدن است و شاخص قدرت نسبی نیز نزدیک به خط میانه قرار گرفته است که نشان می‌دهد فشار فروش در حال کاهش است. قیمت بیت کوین توانست به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسد که نشان‌دهنده تلاش گاوها برای بازگشت است. در چنین حالتی، قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۶۳٬۵۰۰ دلار و سپس تا ۶۵٬۵۰۰ دلار افزایش پیدا کند. یک شکست به بالای این مقاومت می‌تواند نشانه‌ای احتمالی از ضعیف شدن خرس‌ها باشد.

حمایت مهمی که باید به آن توجه داشت، سطح ۵۹٬۶۰۰ دلار است. اگر این سطح شکسته شود، ممکن است فروش شروع شود و کاهش قیمت آن تا ۵۶٬۵۵۲ دلار ادامه پیدا کند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا