اخبار بیت کوین

بالاترین سرعت انباشت بیت کوین نهنگ‌ها در یک سال اخیر: قیمت واکنش نشان می‌دهد؟

به گفته تحلیلگران شرکت کریپتوکوانت، هولدرهای بلندمدت بیت کوین در حال حاضر با سرعت قابل توجهی در حال خرید این ارز دیجیتال هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این سریع‌ترین روند انباشتی نهنگ‌های بلندمدت بیت کوین از آپریل سال ۲۰۲۳ است. با این حال، فقدان نقدینگی استیبل کوینی می‌تواند تاثیر آن بر بازار را محدود کند.

افزایش سرعت خرید نهنگ‌های بیت کوین

تحلیلگران شرکت کریپتوکوانت امروز در گزارشی در این رابطه نوشته‌اند:

نهنگ‌های بیت کوین دارایی خود را با سرعت ماهانه ۶.۳٪ بیشتر کرده‌اند. این سریع‌ترین روند انباشتی نهنگ‌ها از آپریل ۲۰۲۳ است که نشان‌ می‌دهد تقاضا برای بیت کوین افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، افزایش تقاضا از سوی هولدرهای بلندمدت بیت کوین از قیمت این ارز دیجیتال حمایت می‌کند. البته در حال حاضر بیت کوین با افزایش عرضه به بازار مواجه است؛ افزایش عرضه‌ای که از فروش بیت کوین‌های توقیف‌شده توسط دولت‌های آلمان و آمریکا به همراه بازپرداخت دارایی طلبکاران صرافی Mt. Gox سرچشمه می‌گیرد.

به گفته تحلیلگران کریپتوکوانت، با کاهش قیمت بیت کوین از ۷۱٬۰۰۰ دلار به محدوده فعلی، نرخ انباشت نهنگ‌ها افزایش یافته و ظاهرا آنها در حال استفاده از فرصت خرید در کف هستند.

سرعت انباشت نهنگ‌های بیت کوین - منبع: CryptoQuant
سرعت انباشت نهنگ‌های بیت کوین – منبع: CryptoQuant

بر اساس این گزارش، هولدرهای بلندمدت زمانی که قیمت بیت کوین در ابتدای ماه ژوئن از ۷۰٬۰۰۰ دلار عبور کرد با فروش بخشی از دارایی خود سود زیادی به دست آوردند. با این حال، از آن زمان قیمت کاهش یافته و آنها تمایل کمتری برای فروش دارند.

به عقیده تحلیلگران کریپتوکوانت، کاهش تمایل برای فروش هولدرهای بلندمدت می‌تواند نشانه‌ اولیه‌ای برای به کف رسیدن قیمت باشد. با این حال، همچنان رسیدن به کف قیمت و شروع روند صعودی جدید ممکن است زمان ببرد.

کاهش نقدینگی استیبل کوینی

در بخش دیگر این گزارش، به مارکت کپ تتر اشاره شده است. تحلیلگران کریپتوکوانت در این باره می‌گویند:

قیمت بیت کوین معمولا با ورود نقدینگی بیشتر به بازار و همزمان با صدور تتر بیشتر افزایش می‌یابد، شرطی که هنوز برآورده نشده است.

بر اساس این گزارش، نقدینگی استیبل کوینی شرط لازم برای افزایش قیمت است. در حالی که در مدت اخیر مارکت کپ استیبل کوین USDC افزایش یافته، عدم افزایش مارکت کپ تتر ممکن است پتانسیل افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین را به تاخیر بیندازد یا کاهش دهد.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا