اخبار اتریوم

باگ نسخه ۲ آوه در شبکه پالیگان باعث قفل شدن بخشی از دارایی‌ها شد

به دنبال کشف باگی در نسخه ۲ پلتفرم آوه (Aave) در شبکه پالیگان، تعامل کاربران با استخرهای نقدینگی رپد اتریوم، تتر، رپد بیت کوین و رپد متیک و برداشت دارایی‌ از این استخرها دچار اختلال شده است. بر اساس پروپوزالی که روز گذشته در انجمن حاکمیتی آوه منتشر شده، تیم توسعه به دنبال آن است تا این باگ را از طریق یک پچ برطرف کند. با توجه به این پروپوزال، در حال حاضر کاربران قادر به واریز توکن به این استخرها، دریافت وام، بازپرداخت وام و یا برداشت دارایی‌های خود نیستند.

به گزارش کوین تلگراف، اگرچه برداشت‌ها در نسخه ۲ آوه در شبکه پالیگان متوقف شده است، تیم توسعه این پلتفرم وام‌دهی خاطرنشان کرد دارایی کاربران در امنیت کامل هستند و این باگ پس از رای‌گیری حاکمیتی برطرف خواهد شد.

ظاهرا این باگ تنها نسخه ۲ آوه در شبکه پالیگان را مختل کرده و بر نسخه ۳ و همچنین نسخه ۲ در بستر شبکه اتریوم یا آوالانچ تاثیری نگذاشته است.

توییت آوه
منبع: توییتر

باگ موجود در کد نسخه دوم آوه در شبکه پالیگان به دنبال بروزرسانی Interest Rate Curve نسخه‌های ۲ این پلتفرم بوجود آمده است. ظاهرا توابعی که در نسخه شبکه پالیگان وجود دارد با توابعی که در کد نسخه‌های دو شبکه اتریوم و آوالانچ استفاده شده متفاوت است و به این تفاوت در زمان اعمال این به‌روزرسانی توجه نشده است و همین باعث شده تا نسخه ۲ آوه در شبکه پالیگان با اختلال مواجه شود.

در این پروپوزال از دائوی آوه خواسته شده تا تغییرات کد را تنها بر روی نسخه شبکه پالیگان اعمال کند. رای‌گیری حاکمیتی برای این پروپوزال از امروز آغاز شده و تا ۲۳ مه (۲ خرداد) ادامه دارد.

آوه بیشتر به خاطر قابلیت فلش لون یا وام سریع خود شناخته می‌شود. با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند بدون نیاز به وثیقه، از آوه وام گرفته و آن را بازپرداخت کنند. در این دسته از وام‌ها کل فرآیند دریافت و بازگرداندن وام در یک تراکنش انجام می‌شود.

آوه در ابتدا در شبکه اتریوم راه‌اندازی شد اما طی سال‌های گذشته با افزایش محبوبیت آن به سایر شبکه‌ها نیز گسترش یافت. در ماه آوریل، جامعه حاکمیتی آوه به فعالیت این پلتفرم در بستر شبکه zkSync Era رای داد. همچنین در تاریخ ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) نیز نسخه سوم این پلتفرم در شبکه لایه دو متیس (Metis) راه‌اندازی شد.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا