اخبار خارجی

قیمت بیت کوین به ۳۱۰۰۰ دلار رسید؛ فشار فروش بیشتر شد

در ساعات گذشته حجم پایین معاملات و فشار فروش بیت کوین قیمت این رمز ارز را به زیر سطح ۳۲۰۰۰ دلار رسانده است. علاوه بر آن علیرغم مومنتوم ایجاد شده پیرامون هاردفورک لندن اتریوم، بزرگ‌ترین آلتکوین بازار به زیر سطح ۲۰۰۰ دلار سقوط کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف با توجه به نمودار زیر متوجه می‌شویم بیت کوین بعد از حرکات ناگهانی قیمت تمایل دارد در محدوده خاصی نوسان داشته باشد. نوسان قبلی بیت کوین در شرایط مشابه در اواخر سال ۲۰۱۸ و اوایل ۲۰۱۹ به مدت ۱۳۲ روز طول کشید.

نمودار نوسان قیمت بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین ۵۵ روز است که در حال نوسان است و در این مدت در بازه محدودتر ۳۰،۰۰۰ تا ۳۶،۵۰۰ دلار نیز نوسان داشته است. یکی از تحلیل‌گران بازار رمز ارزها که در توییتر با نام کاربری Gas Fring فعالیت می‌کند عنوان کرده است در موارد مشابه قبلی بیت کوین در بازه‌های محدودتر قیمتی که در زمستان ۲۰۱۸ و همچنین تابستان ۲۰۲۰ مشاهده شده است، مدت زمان نوسان در بازه‌های محدودتر تقریبا به اندازه نصف مدت نوسان کلی طول می‌کشد. وی عنوان کرده است:

از این مقایسه نتیجه می‌گیریم که نوسان قیمت ممکن است حدود ۲ هفته یا بیشتر به طول انجامد. بنابراین بازه‌های زمانی نوسان در رنج محدود و دوره کلی‌تر آن به ترتیب ۳۴ و ۶۸ روز طول می‌کشند.

قیمت اتریوم به زیر سطح ۱۹۰۰ دلار رسید

فشار فروش اتریوم نیز با بیت کوین همراه شده است. در ابتدای ماه جولای خبرهایی در خصوص به‌روز رسانی لندن اتریوم و طرح EIP-1559 منتشر شد که برای اولین بار با استفاده از مکانیسم سوزاندن توکن قرار است رمز ارز بومی شبکه را کمیاب‌تر کند. از این رو دورنمای قیمت اتریوم در این ماه به شدت صعودی بود.

با این حال تاکنون دومین رمز ارز برتر بازار به دنبال رقیب اصلی خود در حال حرکت است. همبستگی مثبت (positive correlation) این دو در روز ۲۲ تیر ماه با شروع معاملات روزانه نیویورک مشهود است. قیمت اتریوم به دنبال سقوط قیمت بیت کوین به زیر ۳۲۰۰۰ دلار با ۷٪ کاهش همراه شده است. در زمان نگارش این خبر قیمت رمز ارز ETH برابر ۱۸۹۲ دلار است.

به نظر می‌رسد داده‌های گزارش اطلاعات تورم آمریکا در تصمیم گیری تریدرها نقش اساسی داشته است. شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده در ماه گذشته ۰.۹٪ افزایش داشته است که بالاترین مقدار خود از سال ۱۹۹۱ تاکنون است. تریدرها با توجه به افزایش نرخ تورم و احتمال تغییر سیاست‌های حمایتی فدرال رزرو آمریکا، بیت کوین و سایر رمز ارزهای خود را فروخته‌اند.

ریسک‌های همبستگی اتریوم و بیت کوین

با توجه به دورنمای صعودی قیمت اتریوم، همبستگی این دو رمز ارز در تنگنا قرار گرفته است. جاش آرنولد تحلیلگر اقتصادی Seeking Alpha عنوان کرد اتر و بیت کوین برخی مواقع همبستگی منفی دارند. به عقیده او یک بازده همبستگی به میزان ۰.۶۳ را نمی‌توان عالی در نظر گرفت.

او بر ساختار نمودار قیمت اتریوم تاکید دارد و معتقد است این نمودار از بالاترین قیمت خود در اواسط ماه می تاکنون یک الگو مثلث کاهشی تشکیل داده است. الگو مثلث کاهشی معمولا قیمت را پس از نوساناتی محدود در راستای روند قبلی آن هدایت می‌کند.

نمودار قیمت اتریوم

به گفته آرنولد تریدرها باید بتوانند حمایت اصلی این الگو را تقویت کنند در غیر این صورت بازار را به خرس‌ها واگذار می‌کنند. وی اذعان داشت:

شکست الگوی مثلث کاهشی به سمت پایین باعث می‌شود اتریوم به کمترین مقدار خود در سال ۲۰۲۱ نزدیک شود و در سطوح بسیار پایین‌تر حمایت‌های جدیدی پیدا کند.

با این حال آرنولد پیش‌بینی کرد با توجه به واکنش اتریوم نسبت به روند نزولی ممکن است این رمز ارز در نهایت به سمت بالا حرکت کند.

به نظر شما بیت کوین و اتریوم می‌توانند روند صعودی خود را ادامه دهند؟

منبع
cointelegraphcointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا