اخبار اتریوماخبار عمومی

آینده اتریوم روشن است و ما کارمندان خود را تعدیل نکردیم!

در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۸ جوزف لوبین یکی از بنیان گذاران اتریوم و موسس کانسنسیس (ConsenSys) به خبرنگاران و وبلاگ نویسان حوزه کریپتو انتقاد کرد و گفت وی آینده بسیار روشنی برای اتریوم و اکوسیستم آن می‌بیند.

نظرات جوزف لوبین یک روز پس از گزارش خبرگزاری فناوری ورج (Verge) در توییتر بیان شد. در گزارش این خبرگزاری آمده است که ConsenSys، شرکت بلاک چین متمرکز بر اتریوم در حال برنامه ریزی است تا بیش از ۵۰ استارت آپ خود را تعطیل کند. این امر منجر به اخراج ۶۰ درصد از کارکنان این شرکت می‌شود.

کانسنسیس (ConsenSys) که در سال ۲۰۱۵ توسط لوبین تاسیس شد در حال حاضر بیش از ۱۱۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد. کانسنسیس در وهله اول خود را یک استودیو تولید سرمایه متمرکز بر ایجاد و مقیاس پذیری ابزار، استارت آپ ها و محصولات نرم افزاری بر بستر فناوری غیرمتمرکز به‌ ویژه اتریوم می‌داند و ماموریت و رسالت خود را استفاده از این راهکارها برای تقویت سیستم عامل های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در نظر می‌گیرد.

اولین بار در تاریخ ۳ دسامبر درباره نقشه های لوبین برای ساماندهی کانسنسیس و فاز جدید توسعه آن با نام ConsenSys 2.0 مطالبی منتشر شد. طی گزارشات در تاریخ ۳۰ نوامبر، کارکنان این شرکت ایمیلی از لوبین دریافت کردند که در آن مدیر عامل کانسنسیس برای تمرکز و رقابت بیشتر در این حوزه، به اجرای برنامه اصلاحی اشاره کرده بود. وی در این راستا بیان کرد که ConsenSys 2.0 یک محور اصلی نبود:

این برنامه یک نوع تمرکز، افزایش دقت و موشکافی، افزایش اعتبار و باز کردن درب های کانسنسیس به سوی جهان می‌باشد.

طی سه هفته بعد از این گزارش، مقاله های بسیاری درباره ConsenSys 2.0 نوشته شد. این شرکت طی خبری در تاریخ ۶ دسامبر به کوین دسک اعلام کرد که این طرح ساده و پر بازده تجارت شرکت، باعث اخراج ۱۳ درصد از کارکنان خواهد شد:

در خصوص ConsenSys 2.0 هیجان زده ایم و اولین قدم ما در این مسیر بسیار سخت بود زیرا چندین بخش تجاری نظیر راهکارهای کانسنسیس (ConsenSys Solutions)، اسپوکز (Spokes) و سرویس های هاب را ساده و پر بازده کردیم که منجر به کاهش ۱۳ درصدی کارکنان شد. پروژه ها هم چنان با دقت فراوان ارزیابی خواهند شد زیرا اساس ConsenSys 2.0 برتری فنی همراه با مدل های تجاری نوآورانه بلاک چین می‌باشد.

اما در تاریخ ۲۱ دسامبر، لوبین مجموعه توییت هایی منتشر کرد که در آن ها به منتقدان خود پاسخ داد و توضیح داد که چرا به آینده اتریوم و اکوسیستم آن خوش بین است. توییت های وی با این توییت شروع شد:

صحبت من در مورد روند نزولی و کم ترین ارزش بازار کریپتو در سال ۲۰۱۸ است. این کمترین قیمت با مقدار بسیار زیادی ترس، شک و شبهه از جانب دوستانمان در مقطع چهارم و پنجم کریپتو همراه بود.

وی همچنین ادامه داد:

اوضاع وخیم نمی‌شود. از نظر من آینده بسیار روشن است. من درباره راهکارهای مقیاس پذیری موجود هیجان زده هستم.

ویتالیک بوترین موسس اتریوم نیز با دیدگاه لوبین موافق است که منتقدان در خصوص پیش بینی مرگ کانسنسیس شرایط را بیش از حد وخیم نشان داده اند. در حال حاضر اتریوم با روند صعودی چشمگیری مواجه شده است و قیمت آن حدود 131 دلار می باشد و در 24 ساعت حدود 13 درصد افزایش قیمت داشته است.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا