متوسط کیف پول

۴ کیف پول حریم خصوصی برای نگهداری ارز دیجیتال شما در سال ۲۰۲۰!

آیا کیف پول شما امنیت ارزهای دیجیتال شما را تضمین می‌کند؟

احتمالا نمی‌توانید همیشه به صورت ناشناس از اینترنت استفاده کنید. شما برای به دست آوردن محتوای بهتر از آن استفاده نمی کنید؛ بدون توجه به نحوه دسترسی به آنها، صفحات وبی که به آنها دسترسی دارید، هنوز یکسان هستند. عمدتا این کار را انجام می‌دهید زیرا نمی‌خواهید برخی از جستجوها در تاریخچه مرورگر شما باقی بمانند. و از همه مهمتر این کار را انجام می‌دهید زیرا برای حریم خصوصی خود ارزش قائل هستید.

شاید هنگام چک کردن فید فیس بوک خود اقدامات امنیتی مشابه را اعمال نکنید اما اگر کسی عمدا باعث نگرانی شما شود اعتراض می‌کنید. اما حتی اگر شما را اذیت کند، شما برنامه فیسبوک را تنها به دلیل اینکه شخص دیگری در آنجا حضور دارد، نمی‌بندید. به آنها اجازه می‌دهید زیرا اطلاعات پست‌های فیسبوک آنها را نمی‌بینید و آنها نیز اطلاعات حساس شما را نمی‌بینند.

در مورد چک کردن حساب بانکی شما چطور؟ آیا به راحتی برنامه بانکی خود را در ملاء عام باز می‌کنید و به همه اجازه می‌دهید حقوق ماهانه شما را ببینند؟ احتمالا پاسخ آن خیر است. می‌توانید برای محرمانه نگه داشتن تراکنش‌های مالی خود هر کاری انجام دهید. من در اینجا در مورد امنیت صحبت نمی‌کنم؛ از نظر امنیتی در حال حاضر کم و بیش به سیستم بانکی اعتماد دارید. من در مورد تاریخ تراکنش و خود داده صحبت می‌کنم. حتی اگر کسی نتواند به این حساب شما دسترسی پیدا کند یا با این داده‌ها کاری انجام دهد، شما هنوز هم هر کاری را برای حفظ اسرار خود انجام می‌دهید. در حقیقت مطالعات نشان داده‌اند که ۴۸ درصد زوج‌های جوان امور مالی خود از یکدیگر پنهان می‌کنند.

همین اصل در مورد ارز دیجیتال صدق می‌کند. شما برای حفظ امنیت سرمایه خود به سیستم موجود، بلاک چین اعتماد دارید. به هر حال وقتی صحبت از حریم خصوصی تراکنش است، هنگام خرید اولین BTC خود از همان آدرس کیف پول که در سال ۲۰۱۷ ایجاد کرده‌اید، استفاده می‌کنید.

اما با این کار نه تنها به حریم خصوصی خود آسیب می‌رسانید، بلکه بر حریم خصوصی هر کسی که از شما وجهی دریافت می‌کند نیز تأثیر می‌گذارید. با این تعریف، استفاده مجدد از آدرس روشی ناخواسته است و از حریم خصوصی و امنیت شرکت کنندگان در تراکنش‌ها و همچنین دارندگان ارزش آنها سوءاستفاده می‌کند.

اگر فکر می‌کنید هیچ کس فرصت ردیابی تراکنش‌های شما را ندارد اشتباه می‌کنید. راهکارهای نرم افزاری بطور خاص برای ردیابی آدرس‌های ارز دیجیتال ساخته شده‌اند و در این مرحله، آنها یا به صورت عمومی برای استفاده هر کسی در دسترس هستند یا توسط برخی شرکت‌ها و دولت‌ها برای مقاصد نامعلومی استفاده شوند. تنها مطالعه در مورد پیشرفت شرکت‌های نظارتی بر تراکنش باعث می شود که دیگر نخواهید کوین‌های خود را جابجا کنید.

آشنایی با بهترین کیف پول‌‌های حریم خصوصی

کیف پول حریم خصوصی

خوشبختانه راهکارهایی برای مدیریت ارز دیجیتال شما به صورت خصوصی وجود دارد. هنگامی که برای تعویض کیف پول معمولی خود جستجو می‌کردم، خدمات بسیاری را پیدا کردم که ادعای ناشناس بودن کامل دارند. با این حال پس از امتحان کردن آنها متوجه شدم که بیشتر کیف پول ها قابلیت استفاده بسیار بدی یا حتی نقص امنیتی کاملاً واضحی دارند. من لیست خود را به چهار کیف پول محدود کردم. من همه آنها را تا استانداردهای سال ۲۰۲۰ در نظر می‌گیرم، در حالی که چندین ویژگی محرمانه ارائه می‌دهند. اما مثل همیشه انتخاب متناسب با نیازهای خود بر عهده شماست.

کیف پول Incognito

کیف پول incognito

کیف پول Incognito حالت مرورگر نیست بلکه کیف پول ارز دیجیتالی است که برای تراکنش‌های چندین ارز محبوب مانند بیت کوین، اتریوم، تتر (USDT) و DAI حریم خصوصی ارائه می‌دهد. همچنین از تمام توکن‌های استاندارد ERC20 و کوین‌های حریم خصوصی مانند مونرو پشتیبانی می‌کند.

در سطح کاربری کیف پول Incognito تفاوت چندانی با سایر کیف پول‌ های چند ارزی و چند فعالیتی ندارد. شما می‌توانید کوین‌های خود را واریز، ذخیره و ارسال کنید. شما کلیدهای خود را نگه می‌دارید و تراکنش‌ها را امضا می‌کنید. حتی می‌توانید به پلتفرم‌های DeFi مانند کایبر (Kyber) دسترسی پیدا کنید و کوین‌های آنرا در میان بلاک چین‌های درون کیف پول تعویض کنید. تصور کنید که با کلیک یک دکمه بیت کوین را با مونرو مبادله کنید. اینکار با Incognito ممکن است.

ویژگی‌های حریم خصوصی اضافی در پشت صحنه برای محافظت از اطلاعات و هویت شما کار می‌کند. این ویژگی جادویی در شرایطی اتفاق می‌افتد که در آن فناوری گواه اثبات دانش صفر برای مبهم کردن تراکنش‌های شما و همچنین سابقه مالی با استفاده از بلاک چین اجرا شده است. شاید در مورد زی کش(Zcash) یا سایر کوین‌های حریم خصوصی، در مورد گواه اثبات دانش صفر شنیده باشید. راه‌کار تیم Incognito از ابتدا بازنویسی شده، برای موبایل بهینه شده است و با فناوری‌های دیگر مانند امضاهای حلقه و آدرس‌های مخفی که توسط مونرو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، ترکیب شده است. در مورد این چه چیز دیگری می‌توانم بگویم؟ تا به امروز هیچ روش اثبات شده‌ای برای ردیابی تراکنش‌های این کیف پول وجود ندارد. اگر شما از آن دسته هستید که همزمان کوین‌های زیادی را کنترل می‌کنید و یک کیف پول می‌خواهید که چیزی بیش از هودل کردن انجام دهد، Incognito گزینه مناسبی است.

کیف پول سامورایی

بررسی و ساخت کیف پول سامورایی

سامورایی مانند جنگجویان قرون وسطایی ژاپنی، یک کیف پول بیت کوین است که ادعا می‌کند رمزنگاری درجه نظامی ارائه می‌دهد. این کیف پول با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی و امنیت بالا، اصول اصلی را که بیت کوین روی آن پایه گذاری شده است را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. ما در مورد عدم تمرکز (شما کلیدهای خود را در تحت مالکیت دارید) ، شفافیت (متن باز) و حریم خصوصی (ویژگی های ناشناس بودن) صحبت می‌کنیم.

در حالی که دو ویژگی اول برای کاربران ارز دیجیتال جدید نیستند، ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی تمرکز اصلی ما هستند. برای هر تراکنش بیت کوین سامورایی هر بار آدرس جدیدی تولید می‌کند. اما اگر یک کانال پرداخت خصوصی با استفاده از پروتکل BIP-47 ایجاد شود، جایی که تراکنش بدون افشای آدرس‌ها انجام می‌شود، کیف پول آن را انتخاب می‌کند. اگر هیچ یک از این موارد برای شما کار نکند، تراکنش‌های Ricochet در دسترس هستند که از طریق الگوریتم‌های گیج کننده‌ای که در بلاک چین جاسوسی می‌کنند از ردیابی کوین‌های شما جلوگیری می‌کنند.

اینها ویژگی‌هایی هستند که در پروتکل بیت کوین وجود دارند و با سامورایی می‌توان به راحتی و بدون هیچ گونه دانش فنی به آنها دسترسی پیدا کرد. متأسفانه این کیف پول فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند. اگر مساله در مورد نوع ارز دیجیتال است، این کیف پول برای شما مناسب خواهد بود.

کیف پول واسابی (wasabi)

کیف پول Wasabi و ناشناسی در بیت کوین

اگر قبلاً سوشی خورده‌اید، می‌دانید که واسابی غذای شما را به همان روشی طعم دار می‌کند که کیف پول واسابی با ویژگی های حریم خصوصی خود کوین‌های شما را محافظت می کند. این کیف پول روی دسکتاپ متمرکز است، استفاده از آن آسان است و با سایر کیف پول های معروف بیت کوین تفاوتی ندارد. بله درست است. پاسابی یکی دیگر از کیف پول های بیت کوین است. اگر به دنبال ذخیره کوین‌های بیشتر از BTC هستید، باید Incognito را که در بالا معرفی شد، انتخاب کنید.

برای مبتدیان باید بگوییم که به هر تراکنش جدید آدرس جدیدی اختصاص داده می‌شود. اصول اولیه رعایت شده است. به هر حال هنگام ارسال وجه می‌توانید با استفاده از Coinjoin (این کیف پول تمام کارها را برای شما انجام می‌دهد) یک لایه اضافی حریم خصوصی اضافه کنید تا با ترکیب کردن آنها با سایر تراکنش‌های شبکه، کوین‌های خود را محافظت کنید. کوین‌های شما همیشه ایمن هستند و به مقصد خود می‌رسند (تا زمانی که تراکنش ماین شود) بنابراین نباید نگران امنیت آن باشید. هرچه تعداد کاربران بیشتر باشد تراکنش‌های شما خصوصی تر خواهد بود. واسابی جامعه رو به رشدی دارد، بنابراین من نگران کارایی آن نیستم.

این کیف پول از جدیدترین استانداردهای حریم خصوصی که توسط Coinjoin آورده شده است به خوبی استفاده کرده و با کلیک روی یک دکمه دسترسی را برای هر کسی آسان می‌کند. اگر می خواهید تراکنش‌های BTC شما از دید عموم پنهان شود، این کیف پول برای شما مناسب خواهد بود.

کیف پول الکتروم (Electrum)

کیف پول الکتروم

در یونان باستان الکترون(elektron) مایعی طلایی بود و امروز الکتروم یک کیف پول ارز دیجیتال است.کیف پول الکتروم که تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند، منبع باز بوده و برای دسکتاپ و موبایل موجود است، از هر دستگاه یا پلتفرم ممکنی قابل دسترسی است. الکتروم یکی از قدیمی‌ترین کیف پول ها است و بسیاری از توسعه دهندگان بلاک چین به مرور زمان به کد منبع آن کمک کرده و بر امنیت آن افزوده‌اند. در عین حال در این مدت بسیاری از چشم ها به کد آن دوخته شده، که این امر آن را به یکی از مطمئن‌ترین راهکارهای نرم افزاری موجود در فضای ارز دیجیتال تبدیل می‌کند.

متن باز برای شفافیت عالی است اما حریم خصوصی چه می‌شود؟ کیف پول الکتروم خود را به عنوان یک کیف پول حریم خصوصی گرا عرضه نمی‌کند اما شامل ویژگی‌هایی است که به شما کمک می‌کندتا  به طور پیش فرض ناشناس و در عین حال ایمن باشید. شما می‌توانید آدرس‌های جدیدی ایجاد کرده و کلیدهای شخصی خود را ذخیره کنید اما آنچه که آن را منحصر به فرد می‌کند توانایی ادغام آن با تعدادی از محبوب‌ترین کیف پول های سخت افزاری مانند ترزور، KeepKey یا لجر نانو اس است. با گسترش آن این کیف پول تمام ویژگی‌ها و تنظیمات حریم خصوصی کیف پول های ذکر شده را به ارث می‌برد. اگر یکی از این کیف پول‌ها را دارید، الکتروم برای شما مناسب خواهد بود.

نتیجه‌گیری

براساس تحقیقات من در مورد کیف پول برای ارزهای مختلف، این چهار کیف پول مطابق با استانداردهای حریم خصوصی هستند. راحت باشید و خودتان آنها را امتحان کنید و در مورد کارایی آنها به ما اطلاع دهید. و اگر راهکاری دارید که از موارد ذکر شده بهتر است، آن را نیز به اشتراک بگذارید. موج جدید ارز دیجیتال نزدیک است و این موضوع توجه را به بازار برمی‌گرداند (و همچنین توجه ناخواسته دولت‌ها و بازیگران بد نیز وجود دارد). ایمنی بیشتر بهتر از پشیمانی است. ممکن است اکنون زمان ادغام ذخایر ارز دیجیتال در یک کیف پول باشد که تاریخچه امور مالی شما را به همان اندازه خصوصی حفظ کند!

میهن بلاکچین توصیه‌ای برای ساخت هیچ کیف پول خاصی ندارد و این مطالب صرفا معرفی و آموزش کار با کیف پول‌های رمز ارزهاست.

منبع
hackernoon

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا