اخبار خارجی

راه‌اندازی ۱۰۰ قرارداد هوشمند در شبکه کاردانو؛ تاثیر آن بر قیمت ADA چیست؟

کاردانو در تاریخ ۱۲ سپتامبر با موفقیت توانست پشتیبانی از قرارداد های هوشمند را با هاردفورک آلونزو به شبکه اصلی خود اضافه کند. به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از Coingape، بلاک چین کاردانو طی ۲۴ ساعت پس از به‌روزرسانی آلونزو به ۱۰۰ قرارداد هوشمند دست یافته است. چارلز هاسکینسون موسس بلاک چین کاردانو این موضوع را تبدیل ۶ سال سختکوشی به موفقیت خوانده است.

وی گفت:

این به‌روزرسانی مجموع ۶ سال سختکوشی بهترین‌ها در عرصه بلاک چین بوده است. اکنون تمرکز بر روی بهبود این پلتفرم و اطمینان از این موضوع است که کاردانو توسط شرکت‌ها و دولت‌ها مورد پذیرش واقع گردد با عرضه ویژگی اخیر، تجاری‌سازی به طور برابر در اختیار جامعه و توسعه‌دهندگان این سیستم است. هم‌اکنون که کمتر از ۲۴ ساعت از عرضه این به‌روزرسانی می‌گذرد بیش از ۱۰۰ قرارداد هوشمند اجرا شده است.

عرضه قرارداد هوشمند به عنوان بزرگترین به‌روزرسانی سومین شبکه بلاک چین در نظر گرفته می‌شود که آن را در مقابل شبکه‌های برتر بازار نظیر اتریوم و پولکادات قرار می‌دهد. اکنون این بلاک چین می‌تواند میزبان برنامه‌های غیرمتمرکز و پروتکل‌های دیفای باشد و حتی NFT ها را صادر کند. نکته‌ای که موفقیت به‌روزرسانی آلونزو را برای کاردانو شیرین‌تر می‌سازد، حجم انتقاداتی است که طی این سال‌ها به دلیل عدم وجود ویژگی قرارداد هوشمند به این شبکه وارد میشد.

چارلز هاسکینسون در توییتر نوشته است:

هنگامی که دست‌کم و نادیده گرفته می‌شوید، دستیابی به موفقیت آسانتر می‌شود. در واقع این بزرگترین هدیه‌ای بود که دریافت کردیم.

بسیاری از مردم نظیر ساندیپ نایلوال (Sandeep Nailwal) هم‌بنیانگذار پالیگان و PolymarketQ حتی مدعی شده بودند که کاردانو نمی‌تواند به موقع، پشتیبانی از قرارداد های هوشمند را به شبکه خود وارد کند.

احتمال بازیابی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو قبل از به‌روزرسانی آلونزو روند صعودی چشمگیری داشت و به رکورد ۳.۱۰ دلار رسیده بود. هرچند، قیمت این رمزارز با سقوط بازار کاهش یافت و این کاهش قیمت با به‌روزرسانی آلونزو مصادف شده بود. در حال حاضر قیمت ADA در کانال ۲.۴۰ دلار قرار دارد، اما تحلیلگران تکنیکال بیان کرده‌اند که این رمزارز می‌تواند به روند صعودی دیگری وارد شود.

قیمت کاردانو - قرارداد هوشمند کاردانو
قیمت کاردانو

به‌روزرسانی اخیر نه تنها این شبکه را ایمن‌تر و غیرمتمرکزتر می‌سازد، بلکه آن را به محصولی مقیاس‌پذیرتر با ویژگی‌های پیشرفته امنیتی تبدیل می‌کند.

منبع
coingape

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا