اخبار خارجی

فاز اول هایدرا در شبکه آزمایشی کاردانو عرضه شد

چارلز هاسکینسون موسس کاردانو اخبار خوبی از عرضه مرحله اول هایدرا هدز (Hydra Heads) بر بستر شبکه آزمایشی عمومی کاردانو به اشتراک گذاشت. این خبر تقریبا یک سال پس از انتشار وایت پیپر اصلی هایدرا اعلام شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از U.Today، هایدرا هدز که مرحله اول در مجموعه‌ای از پروتکل‌ها محسوب می‌شود، المان و عامل بسیار مهمی در مقیاس‌پذیری کاردانو است. هایدرا شامل مجموعه‌ای از راهکارهای لایه دوم است که در صدد ارتقای امنیت و مقیاس‌پذیری شبکه هستند. اگرچه هایدرا به عنوان بخشی از اقدام تیم تحقیقاتی اوروبوروس (Ouroboros) محسوب میشد، اما پس از انتشار وایت پیپر اصلی خود، مسیر مستقلی را برای خود برگزید.

عرضه فاز اول هایدرا هدز

هایدرا در صدد ارتقای خروجی و راندمان، کاهش تاخیر و ارائه راهکارهای مقرون‌ به‌صرفه بدون نیاز به فضای ذخیره‌سازی بسیار زیاد است. طبق پست اخیر بلاگ شرکت IOHK، هایدرا هدز یک ایجادکننده بلاک بسیار مهم است که از قابلیت‌ها و ویژگی‌های مدل EUTXO بهره می‌برد تا ایجاد راهکارهای پیچیده‌تر بر بستر این مدل را امکان‌پذیر سازد.

بنابراین، هایدرا هدز در صدد ایجاد بنیان و اساسی قوی است که لایه مقیاس‌پذیری کاردانو بر بستر آن ایجاد شود. اگرچه هایدرا هدز بهش مهمی در مقیاس‌پذیری کاردانو محسوب می‌شود، اما مقصد نهایی این شبکه نیست. هایدرا هدز زمانی اهمیت خود را نشان می‌دهد که گروه کوچکی از افراد حاضر در شبکه به پردازش تعاملات سریع و بسیار زیاد نیاز پیدا کنند.

براساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، موسس کاردانو بر این موضوع تاکید کرده است که موج بزرگی از پروژه‌ها پس از ماه ژوئن و فعالسازی هاردفورک واسیل (Vasil) به سمت کاردانو سرازیر می‌شوند. با توجه به بیش از ۵۰۰ پروژه که در حال حاضر بر بستر کاردانو در حال توسعه هستند، شرکت IOHK گفته است برنامه‌هایی برای ارتقا و بهبود مقیاس‌پذیری در سال ۲۰۲۲ دارد.

توییت چارلز هاسکینسون درمورد هایدرا هدز
توییت چارلز هاسکینسون درمورد هایدرا هدز

عدم نوسان قیمت کاردانو

نمودار قیمت کاردانو (توکن ADA)
نمودار قیمت کاردانو (توکن ADA)

اگرچه اقدامات و زمینه‌سازی‌هایی برای بهبودهای آتی در اکوسیستم کاردانو ایجاد شده، اما قیمت توکن ADA افزایش نیافته است. قیمت کاردانو اندکی پس از آنکه به رکورد خود دست یافت, به کمتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه کاهش پیدا کرد. در حال حاضر، قیمت کاردانو ۰.۸۱ دلار است که نسبت به رکورد ۳.۱۰ دلاری خود، کاهش تقریبا ۷۵٪ را نشان می‌دهد. اگر گاوها بتوانند سطح حمایتی ۰.۷۴ الی ۰.۸۱ دلار را حفظ کنند، احتمال افزایش قیمت ADA وجود دارد.

عبور از میانگین متحرک ۵۰ روزه بر روی قیمت ۰.۹۶ دلار برای بازیابی قیمت این رمزارز و متوقف کردن کاهش قیمت کوتاه‌مدت ضروری است. اگر گاوها در این خصوص موفق نشوند، کاهش قیمت به کمتر از ۰.۷۴ دلار، ریسک ریزش قیمت بیشتری را به دنبال دارد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا