عرضه آپدیت جدید در شبکه کاردانو؛ آماده سازی هر چه بیشتر برای شلی (Shelly)

چارلز هاسکینسون مدیرعامل IOHK، شرکت مادر کاردانو اعلام کرد که ریبوت بایرون (Byron) اجرا شده است. این ریبوت شامل چندین به روزرسانی برای بلاک چین کاردانو به منظور آماده سازی برای شلی (Shelly) است.

تیم کاردانو هم چنین نسخه پیش از عرضه اصلی (آزمایشی) جدیدی از کیف پول ددالوس (Daedalus) به اسم ددالوس فلایت (Daedalus Flight) را معرفی کرد که به کاربران امکان می‌دهد تا از ویژگی های جدید این کیف پول استفاده کنند.

عرضه ریبوت بایرون به منظور آماده سازی برای شلی

پس از گذشت بیش از ۱۸ ماه کار بر روی ریبوت بایرون، سرانجام این ریبوت به طور رسمی در شبکه کاردانو عرضه شد. طبق پست بلاگ IOHK، این ریبوت شامل تعدادی به روزرسانی برای شبکه کاردانو شامل به روزرسانی هایی برای نود کاردانو، مرورگر کاردانو، بک‌اند کیف پول و کیف پول ددالوس است.

شرکت IOHK خاطرنشان کرد که کد جدید برای ریبوت بایرون از ابتدا ایجاد شده است. طراحی اصلاح شدن آن نیز به صورت ماژولار است. این موضوع بدان معنا است که این ریبوت بر روی دفترکل، اجماع و مولفه های شبکه تغییر ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که به روزرسانی هرکدام از آنها بدون تأثیرگذاری بر مولفه دیگر، آسان شود.

تمام این به روزرسانی ها در جهت آماده سازی شبکه این ارز برای اجرای شبکه اصلی شلی و به روزرسانی های آینده این شبکه است.

ریبوت بایرون بازده تراکنش های کاردانو را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که این شبکه تعداد تراکنش های بیشتری در یک ثانیه پردازش کند. این ریبوت هم چنین مشارکت در شبکه را افزایش خواهد داد، زیرا نودهای کاردانو در خصوص استفاده از حافظه کارآمدتر می‌شوند و اجرای نود حتی در شبکه های ضعیف نیز برای کاربران آسانتر می‌شود.

توسعه دهندگان کاردانو انتظار دارند که این ریبوت یک انتقال تدریجی و پایدار بدون هیچ مشکل و خللی باشد. پس از عرضه بایرون، شرکت IOHK شبکه آزمایشی هاسکل (Haskell) را معرفی خواهد کرد که اپراتورهای استخر استیکینگ شبکه آزمایشی تشویقی را با خود همراه می‌کند تا به آنها در زمینه اجرای استخرهای خود در شبکه اصلی شلی کمک کند.

هاسکینسون از طریق توییتر خبر دیگری را به اشتراک گذاشت. وی در توییت خود لینک کیف پول ددالوس فلایت را منتشر کرد که طی آن، دارندگان توکن ADA می‌توانند ویژگی های جدید این کیف پول را آزمایش کنند و بازخوردهای خود را به تیم توسعه دهنده ارائه دهند.

سال ۲۰۲۰ بهترین سال کاردانو خواهد بود

پروژه هاسکینسون اخیرا پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است. این پروژه اخیرا راهکار مقیاس پذیری منحصربه‌فردی به اسم هایدرا (Hydra) عرضه کرده است.

چارلز هاسکینسون طی پخش زنده در تاریخ ۳۰ مارس اذعان داشت که کاردانو در سال جاری به بهترین ارز دیجیتال تبدیل خواهد شد و عملکردی به مراتب بهتر از سایر ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین و اتریوم خواهد داشت.

وی بیان کرد:

امسال سالی است که مشاهده خواهید تمام مولفه ها و ویژگی های معرفی و عرضه شده کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. امسال شاهد این موضوع خواهید بود که کاردانو به بهترین ارز دیجیتال جهان تبدیل خواهد شد. در واقع امسال چیزی ارائه خواهیم کرد که در بازار بی همتا باشد.

هاسکینسون در ادامه توضیح داد که شبکه کاردانو دارای سیستم قرارداد هوشمند، استاندارد هویت، مقیاس پذیری و راهکار مشارکت و همکاری شفاف و مشخص است. تمام این ویژگی ها باعث خواهد شد که کاردانو به بهترین ارز دیجیتال جهان تبدیل شود.


منبع zycrypto
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر