اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

تعداد پروژ‌ه‌های در حال توسعه بر بستر کاردانو از مرز ۱۰۰۰ پروژه عبور کرد

تعداد پروژه‌های درحال ساخت روی شبکه کاردانو به رکورد خیره‌کننده‌ای رسیده و از ۱٬۰۹۳ پروژه فراتر رفته است. این بدان معنی است که در سال ۲۰۲۲ تعداد این پروژه‌ها حدود ۵ برابر شده است. این در حالی است که هاردفورک واسیل این شبکه قرار است روز ۲۲ سپتامبر (۳۰ شهریور) به وقوع بپیوندد که اتفاقا تمرکز اصلی آن بر روی بهبود اجرای قراردادهای هوشمند است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، شبکه کاردانو از ابتدای سال ۲۰۲۲ (آذر ۱۴۰۰) شاهد افزایش بیش از پنج برابری در تعداد پروژه‌های در حال ساخت روی شبکه بوده است. بر اساس آمار اخیر IOG، در حال حاضر ۱٬۰۹۳ پروژه در کاردانو در حال ساخت هستند. ۹۴ پروژه راه‌اندازی شده‌اند، در حالی که تعداد اسکریپت‌های پلتفرم قرارداد هوشمند آن به اسم پلاتوس (Plutus) ۳٬۱۹۶ بوده است. شبکه کاردانو در حال حاضر شاهد ضرب بیش از ۶ میلیون توکن بومی توسط ۶۱٬۳۱۴ قرارداد هوشمند است.

در اواخر دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) خبرگزاری‌ها اعلام کردند تعداد پروژه‌های ساخته شده در کاردانو به ۱۷۸ رسیده است که ۱۳ مورد از آن‌ها پروژه راه‌اندازی شده است. گزارش پیشین میهن بلاکچین در آن زمان نشان داد بیش از ۵۰۰ پروژه روی کاردانو در حال توسعه است.

پس از آن تعداد پروژه‌ها به سرعت افزایش یافت به طوری که تا ژانویه سال میلادی جاری (دی ۱۴۰۰)، این تعداد (پروژه‌های اجرا شده) به ۱۹۹ افزایش یافت و اکنون، تعداد پروژه‌های کاردانو از ۱۰۰۰ عبور کرده است.

ارتقای آلونزو (Alonzo)، که شامل قابلیت‌های اجرای قرارداد هوشمند بود، طیف گسترده‌ای از فرصت‌های جدید را برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز کاردانو (DApps)، صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در کاردانو به ارمغان آورد.

آلونزو یک محیط چند منظوره ایجاد کرد که توسعه قراردادهای هوشمند را با استفاده از اسکریپت‌های Plutus و توکن‌های بومی معرفی‌شده در هاردفورک Mary، بر اساس ارتقاهای قبلی (شلی، آلگرا و مری) امکان‌پذیر کرد.

۳٬۲۰۴ استخر استیکینگ در کاردانو

بر اساس داده‌های Cardano Explorer، کاردانو ۳٬۲۰۴ استخر (۴٬۶۰۴ رله منحصر به‌فرد) را میزبانی می‌کند که به طور تقریبی متوسط سالانه مصرف انرژی آن‌ها ۳.۱۵۶ گیگاوات ساعت یا ۰.۰۰۳۱ تراوات ساعت است. از سوی دیگر، مصرف سالانه انرژی در شبکه بیت کوین ۲۸۵٬۵۹۲ گیگاوات ساعت یا ۲۸۵.۵۹۲ تراوات ساعت است. این بدان معنا است که اکوسیستم کاردانو اکنون ۹۰٬۴۹۲ برابر مصرف انرژی کارآمدتری از بیت کوین دارد.

با این حال، علی‌رغم افزایش شگفت‌انگیز تعداد پروژه‌ها، قیمت کاردانو (ADA) در سال جاری به دلیل شرایط نزولی بازار عملکرد ضعیفی داشته است. بر اساس داده‌های قیمت میهن بلاکچین، در زمان نوشتن این مطلب قیمت ADA با ۵٪ کاهش نسبت به روز گذشته به ۰.۴۸ دلار رسیده است.

  • آیا هاردفورک واسیل کاردانو موجب افزایش تعداد پروژه‌های روی این شبکه می‌شود؟

هاردفورک Vasil از منظر بنیادی قابلیت‌های شبکه کاردانو را بهبود می‌بخشد، اوضاع را برای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز بهتر می‌کند و در نتیجه استفاده از بلاکچین کاردانو را می‌تواند افزایش می‌دهد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا