اخبار خارجی

گامی مثبت برای کاردانو، عرضه شبکه آزمایشی شلی (Shelly)

شبکه آزمایشی مورد انتظار کاردانو با نام شلی (Shelly) در تاریخ ۲۱ جولای یا ۳۱ خرداد عرضه شد. این به روز رسانی که در چندین بخش طبقه بندی شده است شامل میزبانی از “خود نود” در مرحله اول و ایجاد سیستم تشویقی با پتانسیل بسیار زیاد در مرحله سوم می‌باشد.

دیوید اسر مدیر تولید ارشد کاردانو در IOHK، مرحله اول را بلاک‌چینی در جعبه تشبیه کرد. خود نود اساسا بلاک چین کاملی است که می‌تواند بر روی رایانه کاربران اجرا شود و به آنها امکان دهد تا قابلیت های اصلی را آزمایش کنند. اسر در این خصوص گفت:

این تازه آغاز کار شلی است. ما هم چنان در صدد ارائه قابلیت های کاملی از گفته های قبلی خود هستیم اما از کار کردن بر روی جامعه و قابلیت های اصلی آزمایشی شروع می‌کنیم.

وی هم چنین اذعان کرد ایجاد شبکه بین سرورهای مختلف و ایجاد مدل تشویقی هنوز بر روی شبکه آزمایشی عرضه نشده است. اسر افزود که این دو ویژگی به زودی ارائه خواهد شد.

مرحله بعدی شبکه آزمایشی، پیاده سازی قابلیت های نتوورکینگ یا ایجاد شبکه است. این امر به کاربران امکان خواهد داد تا نودها را بر روی سرورهای جداگانه اجرا کنند و سپس این سرورها با سایر سرورهای دیگر تعامل خواهند داشت.

اسر افزود:

 انسان غیرقابل پیش بینی است، بنابراین این مدل را با پارامترهای داخلی طراحی کرده ایم و اکنون باید مشاهده کنیم که در دنیای واقعی چگونه عمل می‌کند و پارامترها را با نحوه کارهای انسان ها منطبق کنیم، از اینرو این امر بسیار بسیار جالب خواهد بود.

این خبر باعث شده است که قیمت کاردانو افزایش یابد و در حال حاضر با قیمت ۰.۰۹۸ دلار معامله می شود.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا