اخبار خارجی

هاردفورک مهم کاردانو در ۲۶ بهمن انجام می‌شود؛ چه تغییراتی در راه است؟

شبکه کاردانو طی ۱۰ روز آینده، قرار است یک هاردفورک مهم انجام دهد. هارد فورک شبکه اصلی که برای آغاز ایپاک ۳۹۴ (به صورت تخمینی اسلات شماره ۸۴۸۴۴۸۰۰ و بلاک شماره ۸۴۰۳۲۰۸) برنامه‌ریزی شده است برآورد می‌شود در ساعت ۹:۴۴:۵۱ تاریخ ۱۴ فوریه (۱:۱۴:۵۱ بامداد ۲۶ بهمن به وقت تهران) انجام شود.

آپدیت: هاردفورک کاردانو با نام «آپدیت ولنتاین» در شبکه اصلی انجام شد

به نقل از یوتودی، کاردانو در حال حاضر از الگوریتم امضای دیجیتال «منحنی ادواردز (Ed25519)» استفاده می‌کند که توسط مونرو (Monero) و ریپل (Ripple) نیز استفاده شده است. این الگوریتم تایید سریع امضاها را ممکن می‌کند و حجم امضاهایی که تولید می‌کند پایین است. همچنین در برابر انواع خاصی از حملات رمزنگاری مقاوم است. اما اینپوت-اوتپوت گلوبال (IOG)، شرکت توسعه‌دهنده کاردانو، برای مدیریت امضاهای دیجیتال منحنی بیضوی (ECDSA) و امضاهای اشنور (Schnorr)، توابع داخلی جدیدی را در پلوتوس (پلتفرم قرارداد هوشمند کاردانو) پیاده‌سازی کرده است که قابلیت‌های آنها در هاردفورک پیش رو فعال می‌شود. فعال شدن این توابع، توسعه اپلیکیشن‌های میان‌زنجیره‌ای را برای توسعه‌دهندگان فعال در اکوسیستم کاردانو ساده‌تر می‌کند.

به گفته IOG، هاردفورک پیش‌رو ساده‌تر از هاردفورک واسیل (Vasil) است و تاثیر کمتری بر اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز موجود دارد. با این حال، تیم‌های IOG مشغول انجام هماهنگی‌های لازم با دپ‌ها و اپراتورهای استیک‌پول‌ها (SPO) در اکوسیستم کاردانو و همچنین صرافی‌های متمرکز هستند.

صرافی بایننس اعلام کرده است برای برای هماهنگی با هاردفورک پیش‌روی کاردانو، به طور موقت واریز و برداشت ADA را از ساعت ۸:۴۴ تاریخ ۱۴ فوریه (۰:۱۴ بامداد ۲۶ بهمن به وقت تهران)، تا به پایداری رسیدن شبکه بعد از هاردفورک، به حالت تعلیق در می‌آورد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا