اخبار عمومی

بازپرداخت ۳ میلیارد دلار از بدهی طلبکاران؛ سلسیوس در حال انتقال اتر به صرافی‌هاست

شرکت سلسیوس اعلام کرد به منظور بستن پرونده ورشکستگی خود، بیش از ۳ میلیارد دلار از بدهی طلبکاران خود را در قالب ارز دیجیتال و فیات پرداخت خواهد کرد. داده‌های آنچین نشان می‌دهد این شرکت مبالغ قابل توجهی از اتریوم را به صرافی‌های متمرکز ارسال کرده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین دسک، طلبکاران به عنوان بخشی از این بازپرداخت، سهام شرکت تازه تاسیس آیانیک دیجیتال (Ionic Digital) را که بر استخراج ارز دیجیتال متمرکز است، دریافت خواهند کرد. حدود ۹۸٪ از طلبکاران شرکت سلسیوس ۱۸ ماه پس از ورشکستگی این شرکت با دریافت سهام شرکت آیانیک دیجیتال به عنوان بخشی از طلب خود موافقت کردند. انتظار می‌رود این شرکت پس از اخذ تاییدیه‌های نهایی به یک شرکت سهامی عام تبدیل شود.

دیوید بارس (David Barse)‌ و الن کار (Alan Carr)، اعضای هیات‌مدیره کمیته ورشکستگی شرکت سلیوس در بیانیه‌ای در این رابطه گفتند:

زمانی که در ماه ژوئن سال گذشته به این سمت منصوب شدیم، همه تصور می‌کردند سلسیوس نیز مثل سایر شرکت‌های وام‌دهی ارز دیجیتال که در آن زمان ورشکست شدند، کاملا ناپدید خواهد شد.

به گفته این اعضا کمیته ورشکستگی با موفقیت با طلبکاران مذاکره کرد، بخشی از شرکت را که همچنان فعال بود سازماندهی کرد و به حل‌و‌فصل پرونده‌های حقوقی با وزارت دادگستری، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا پرداخت.

مت پروساک (Matt Prusak)، مدیر ارشد بازرگانی شرکت Hut 8 قرار است مدیر عاملی شرکت آیانیک دیجیتال را برعهده داشته باشد.

در یک پرونده جداگانه، سلسیوس اعلام کرده است دو شرکت پی‌پل و کوین‌بیس مسئولیت توزیع ارزهای دیجیتال را برعهده خواهند داشت و این فرآیند از طریق اپلیکیشن موبایل یا پلتفرم وب این شرکت انجام نخواهد شد. شایان ذکر است فعالیت اپلیکیشن و پلتفرم وب سلسیوس در تاریخ ۲۸ فوریه (۹ اسفند) متوقف خواهد شد.

شرکت سلسیوس همچنین در روند رسیدگی به پرونده ورشکستگی خود بر سر پرداخت جریمه ۴.۷ میلیارد دلاری به مقامات آمریکایی به توافق رسید. الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky) مدیرعامل سابق سلسیوس با اتهام کلاهبرداری و دستکاری قیمت توکن CEL روبه‌روست و قرار است در ماه سپتامبر (شهریور ۱۴۰۳) محاکمه شود.

سلسیوس در حال انتقال مقادیر قابل توجه اتریوم

داده‌های اخیر Spot on Chain نشان می‌دهد طی دو روز گذشته در ذخایر اتریوم (ETH) سلسیوس حرکت‌های قابل‌توجهی صورت گرفته و این شرکت در حال انتقال این دارایی به صرافی‌های متمرکز است. این شرکت در مجموع ۶۷٬۵۰۰ واحد از این ارز دیجیتال را به کوین‌بیس پرایم منتقل کرده است. این روند از ماه نوامبر سال گذشته آغاز شده و طی آن تاکنون ۸۴۷٬۶۲۶ واحد اتر با ارزشی بالغ بر ۱.۹۰ میلیارد دلار به صرافی‌های متمرکز منتقل شده است.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا