اخبار آلتکویناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

ادعاهای گمراه‌کننده تتر و بیتفینکس، به جریمه‌ میلیون دلاری آنها منجر شد

قانونگذار آمریکایی، کمیسیون CFTC، همزمان شکایت و جریمه علیه شرکت تتر، صادرکننده بزرگترین استیبل کوین صنعت رمزارز، صادر کرده است.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کوین‌دسک، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) بیتفینکس و تتر را به جرم اینکه استیبل کوین USDT همواره پشتوانه کاملی نداشته و بیتفینکس دستور قبلی این آژانس را نقض کرده است، بیش از ۴۲ میلیون دلار جریمه کرد.

کمیسیون CFTC روز جمعه جرایم را وضع کرده و این دو شرکت را از نقض مجدد قوانین CFTC منع کرده است.

طبق بیانیه CFTC، استیبل کوین تتر فقط یک چهارم زمان طی دوره ۲۶ ماهه از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸، دارای پشتوانه کامل بوده است. به علاوه، سرمایه ذخیره تتر با سرمایه‌های شرکتی و محصولات غیرنقدی همراه بوده است.

جریمه بیتفینکس و تتر توسط کمیسیون CFTC

در حکم ضمیمه شده به این بیانیه آمده است:

در مقاطع مختلف، شرکت تتر مقداری از ذخایر تتر را در حساب‌هایی به غیر از حساب بانکی تتر نگه داشته است. تتر بیان کرده است که در بین ذخایر خود، دارایی‌های غیرنقدی داشته است. در ادامه گفته است که تتر نتوانسته است درخواست احیای توکن‌های تتر را برآورده کند.

دفتر دادستان کل نیویورک نیز گزارش داده است در بازرسی‌های خود از تتر و بیتفینکس در سال گذشته، یافته‌های مشابهی به دست آورده است.

در بیانیه این دفتر آمده است:

یافته‌ها حاکی از آن است که شرکت تتر به جای نگهداری ذخایر USDT به صورت دلار آمریکا، به نهادهای قانونگذاری‌نشده و اشخاص ثالث خاصی به منظور حفظ ذخایر سرمایه خود متکی بوده است.

سخنگویان تتر و بیتفینکس تاکنون در این خصوص اظهارنظری بیان نکرده‌اند.

در بیانیه‌ای که اندکی پس از بیانیه کمیسیون CFTC منتشر شد، شرکت تتر این ادعاها را رد کرده و گفته است:

در خصوص ذخایر تتر، هیچگونه مدرکی وجود ندارد که این استیبل کوین پشتوانه کاملی نداشته است و صرفا گفته شده که این ذخایر به صورت پول نقد در حساب بانکی به اسم تتر نبوده است. همانطور که تتر اعلام کرده، همواره توانسته ذخیره مناسبی برای استیبل کوین خود حفظ کند.

کمیسیون CFTC هم‌چنین گفته است همزمان اتهاماتی نیز علیه بیتفینکس ارائه داده است.

در بیانیه CFTC آمده است:

این نهاد بیتفینکس را در تراکنش‌های رمزارز غیرقانونی با افراد آمریکایی و فعالیت به عنوان فروشنده کمیسیون آتی (FCM) بدون مجوز لازم تشخیص داده است.

بیتفینکس ۱.۵ میلیون دلار و سیستم‌های اضافه سازمانی پرداخت خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که دیگر تراکنش‌های غیرقانونی کالا انجام نمی‌دهد.

یکی از مأموران CFTC به اسم داون استامپ (Dawn Stump) گفته است با یافته‌های این آژانس موافق است اما از نقش کمیسیون CFTC در قانونگذاری استیبل کوین‌ها نگران است.

وی گفت:

ما باید به عموم مردم اطمینان دهیم که استیبل کوین‌ها را قانون‌گذاری نمی‌کنیم و نظارت روزانه بر کسب‌وکارهای صادرکننده این رمزارزها نداریم. اما آیا با انجام چنین اقداماتی، به کاربران استیبل کوین‌ها این حس اشتباه را می‌دهیم که بر صادرکنندگان استیبل کوین‌ها نظارت داریم تا اقدام اشتباهی در خصوص محافظت از کاربران انجام ندهند؟

منبع
Coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا