اخبار خارجی

کمیسیون CFTC عرصه ارز دیجیتال را تا سال ۲۰۲۴ قانون گذاری می کند

کمیسیون معاملات آتی کالاهای آمریکا (CFTC) که قانونگذار اوراق مشتقه این کشور است برای توسعه قوانین جامعی در خصوص ارز دیجیتال تعیین شده است.

کمیسیون CFTC در برنامه استراتژیک نهایی خود برای سال های ۲۰۲۰ الی ۲۰۲۴ که در روز چهارشنبه منتشر شد بیان کرده است:

ما یک چارچوب جامع برای بهبود و ارتقای نوآوری های مسئولیت پذیرانه در عرصه ارز دیجیتال توسعه خواهیم داد.

این قانونگذار گفت مجوزهای بازار قراردادهای مجاز (DCM) را به صرافی هایی نظیر LedgerX و ErisX اعطا کرده است که در زمینه قراردادهای آتی مرتبط با ارز دیجیتال تخصص کافی دارند.

کمیسیون CFTC در ادامه تایید کرد که قانونگذاری بازار باید سرعت خود را حفظ کند و حتی افزایش دهد تا نوآوری های مسئولیت پذیرانه را تشویق کند. این کمیسیون گفته است:

CFTC باید نوآوری های مسئولانه را بهبود و ارتقا دهد و از قوانین و رویکردهایی که بیانگر اقدامات تجاری گذشته هستند خودداری کند.

کمیسیون CFTC در حال حاضر بیت کوین و اتر را به عنوان کالا دسته بندی کرده است. در نتیجه، قراردادهای آتی قانونی برای هر دوی این ارز دیجیتال وجود دارد.

وضعیت XRP به عنوان یک اوراق بهادار یا یک کالا هنوز مشخص نیست. اوایل سال جاری، هیث تاربرت (Heath Tarbert) رییس کمیسیون CFTC گفت این نهاد قانونگذاری با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) از سال گذشته همکاری نزدیکی داشته است تا ارز دیجیتال را به درستی دسته بندی کند.

اگر یک دارایی به عنوان کالا شناخته شود در حوزه عملکرد کمیسیون CFTC قرار می‌گیرد و اگر به عنوان اوراق بهادار شناخته شود در حوزه قضایی کمیسیون SEC وارد می‌شود.

تاربرت روز گذشته طی مصاحبه ای گفت:

پس از  آنکه شرایط مشخص تری برای اوراق بهادار بودن یا نبودن یک رمزارز تعیین می‌شود، شاهد قراردادهای آتی بیشتری در ارز دیجیتال خواهیم بود.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا